kanava paketeista ..

eli saako kanavapaketteja digiboksiin kun luottotiedot ovat menneet ?
5358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eikö kukaan tiedä help me !!

Äänestä

Soneralta sain MTV3 paketin ja juniorin.

Äänestä
  • Ei pyytänyt takuumaksua koska on ollut niiltä pitkän aikaa puhelin liittymä jonka maksut on maksettu ajallaan eikä velkoja niille. Saatiin aikoinaan myös laajakaista ja nyt kannettava osamaksulla ilman takuu maksuja.

    Äänestä

Ainakin ennen canali peri takuusumman puolelle vuodelle, toisaalta ekan puolivuotta ei tarvinnut maksaa ja summa "kuolettu" tätä kautta. Sen jälkeen vain makseli kuukausierät.

Äänestä

... kanavapaketteja maksamalla takuumaksun joka on noin 100-300 euroa riippuen kanavapaketeista ja mitä luottotiedoista löytyy.

Minullakin on sama tilanne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjjkkkklll kirjoitti:

eli saako kanavapaketteja digiboksiin kun luottotiedot ovat menneet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu