Kalluppi näyttää tuovan meillekin..

Kait nyt,? meitinkin asiat pannahaan oorninkiin Suomessa...

Ja yli 400 kunnaasta tehrään 100 kuntaa, että loppuu nuo sosiaaliset suojatyöpaikat!
3143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

koskaan pitäneet vaalilupauksiaan?Ei ainakaan täällä.

Äänestä
  • ..mun käsitys on että oli yli 20 vuotta sitten, ja tuota enne sossut hallitsi Ruotsia 44-vuotta yhtä soittoa, ja kun ajattelee mitkä mahdollisuudet Ruotsilla oli II-maailmasodan jälkeen niin ihme että Ruotsi on noin takapajulla!

    Tanska ja Norja esim: oli sodassa ja niissä on ollut porvarihallituksia, ja ovat Ruotsin edellä asiassa kuin asiassa.

    Äänestä

  • Porvari enemmistö kirjoitti:

    ..mun käsitys on että oli yli 20 vuotta sitten, ja tuota enne sossut hallitsi Ruotsia 44-vuotta yhtä soittoa, ja kun ajattelee mitkä mahdollisuudet Ruotsilla oli II-maailmasodan jälkeen niin ihme että Ruotsi on noin takapajulla!

    Tanska ja Norja esim: oli sodassa ja niissä on ollut porvarihallituksia, ja ovat Ruotsin edellä asiassa kuin asiassa.

    vuoteen -76 oli porvari enemmistö eikä nytkään
    oliss tullu porvari-enemmistöä jos edellinen pääministeri ei olis ollu semmonen "pösmunk"!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Porvari enemmistön. kirjoitti:

Kait nyt,? meitinkin asiat pannahaan oorninkiin Suomessa...

Ja yli 400 kunnaasta tehrään 100 kuntaa, että loppuu nuo sosiaaliset suojatyöpaikat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu