Nyt Kokkolassa kohistaan, että vanhusta oli painostettu äänestystilanteessa. Lopuksi äänestyslippu oli revitty. EIHÄN TÄSSÄ OO MITÄÄN UUTTA. Pienissä äänestyspiireissä - äänestäjiä muutama kymmenen - kukaan ei uskalla olla antamatta ääntään sille kepulaiselle. Jos äänestät muuta, paljastut. Jos olet antanut äänesi esim. demarille tms. JOUDUT VAIKEUKSIIN. Uskovaiset alkavat painostaa, lapsia hakataan koulussa jne. jne.
Vaalivilppiä?
Ei mitään uutta
4157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
äänet lasketaan keskusvaalilautakunnassa, juuri tuosta mainitsemastasi syystä.
Eli kyllä se vaalisalaisuus on turvattu.
Niin luusis. Sen takii pienet piirit viedään keskusvaalilautakuntaan laskettaviks. Mutta kun vaalivirkailija, jotka maalasi-LESTAATIOLAISpaikkakunnilla on kepun ehdokkaita AVAA LOOTAN ja laskee äänet. jos löytyy jokin muu KUIN kepun, siitä informoidaan. Numerosta voidaan päätellä. Jos on vanhan ihmisen käsialaa, VOI SITÄ MUMMO PARKAA. Yöllinen soitto JA MENOLIPPU HELVETTIIN ANNETAAN. tÄTÄ ON LESTAATIOLAISTEN YÖLLISET "HOIDOT" - SIIS HOITOKOKOUKSET.
Onhan ne lähettänyt helvettiin mummoja, kun postinkantaja on informoinut mummolle tulevan SEURA-lehti. SIIS mitään muuta kuin lestaatiolaisten suosittelemia lehtiä EI SAA TULLA. Lestaatiolaisten omien lehtien lisäksi saa tulla: Maaseudun Tulevaisuus, Kepulainen maakuntalehti. EI MUUTA. Ja TV:n katselusta seuraa erottaminen... IÄKSI. niin paha kone TV lestaatiolaisten mielestä ON.
Luokallani olevan pojan isä ehdokkaana kepun (vanhoillislestadiolainen) listoilta. Lestadiolaisten mukaan toisten lapsia saa HAKATA KOULUSSA ja muualla. Ne kun on "syntisiä" kun ei äänestä lestaatiolaisehdokasta.
Tee rikosilmoitus. Tai eikö näyttö riitä muuta kuin aukomaan päätä anonyymisti keskustelupalstalla?
Onko vanhempasi kirkolla kuuluttaneet ketä äänestivät? Ehkä sinun kiusaamiselle ovat muut syyt?