Keski-Eurooppa nauraa Vanhaselle

Aamulehti selostaa tänään saksalaisessa Der Spiegel lehdessä ollutta kirjoitusta pääministeristämme.

Esille tuodaan Vanhasen naisseikkailut mm. Tanjan, Susanin ja nyt Merikukan kanssa.

Artikkelista saa sellaisen käsityksen, että pelle johtaa maatamme. Varmaankin täysin oikeaan osunut arvio.
4207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ole näin tonttua pääministeriä ollut sitten naismuistiin (tämä ilman sovinismia). Menee ohi jopa Raffun.

Äänestä

Ei voi olla totta.

On löydetty suomalaisen miehen malli.

Normaali heteromies, joka on kiinnostunut vastakkaisesta sukupuolesta asiallisesti ja terveellä tavalla.

Pääministeri, joka onkin ihminen, eikä totalitäärisen järjestelmän tulos.

EI VOI OLLA TOTTA:


Mies, jonkä käsissä naiset eivät itke nyrkin ja hellan välissä,
vaan mies
joka saa naiset hysteeriseksi aivan muulla elimellä.
Ja naisten lausunnoista kuuluu mediassa asti, kun hyvä loppuu eikä sitä saa lisää.

Ja sekös saksalaisiakin teknoraatteja ihmettyttää..
Eihän ilman paristokäyttöistä konesauvaa voi saavuttaa hekumaa...

Siis onko todellakin niin, että eronnut perheenisä voi olla tekemisissä vastakkaisen sukupuolen kanssa.

Mitä, mitä, mitä....??

Miten tästä voi saada uutisen...

Eikä pääministerillä ole edes omaa mustaa sadetakkia, missä voisi kytätä oman toimen ohella nuoria naimisissa olevia pienten lasten perheenäitejä, tai saalistaa raiskattavia Hakaniemen yössä ay-toimen ohella muutamassa promillessa.

Kyllä kova on kohtalo, sillä ei ole semmoista Suomen valtiolaivaa keksitty, jotä pääministeri ei veisi kärryissä eteenpäin vaikka omalla aisalla kiskoen..

Ja sekös harmittaa...
vanhan tarinan mukaan sonnikin yritettiin innostaa töihin rapsuttamalla otsasta..
Katainen ilmeisesti kykenee, mutta Heinäluoman psykopaatin katseesta jo erottaa, että asennevamma on ajanut ylitse luontaisten ihmistarpeiden - ei siinä enää rapsuttelu auta..

Niin, jos nyt jollekin jäi vielä epäselväksi, niin Suomessa on normaalisti suuntautuneita heteroseksuaaleja...

Vaikka vähemmistöseksuaalit ovatkin erittäin hyvin edustettuna valtion korkeimmissa viroissa asti, niin sileä leuka ei tee tenorista balleriinaa, eikä ajamaton aamusänki auta, kun hame on niin lyhyt, että normaalisti pallien pitäisi jo näkyä, jos niitä olisi.

Ollaan reilusti vaan oma itsemme.

Toiset harrastaa normaalia heteroseksiä eri asennoissa useita kertoja tarpeen mukaan,

ja osa MEISTÄ harrastaa mieltymystensä mukaan jotain muuta, minkä vuoksi kaikki pikkulapsista postilaatikoihin ja tikkaista kotieläimiin on syytä pitää silmällä...

Ja joskus edes maailma ei riitä, vaan vaarassa ovat niin kotimailla, lähi- kuin ulkomailla asti pikkupojat ja pikkunaisetkin, kun nämä joukkoväkivaltaa käyttämään tottuvat pääsevät mieliharrastustensa pariin..
Aivan kuten vpk lähettää ensisytytysosaston palopaikalle, niin paperin pedofiilit iskevät takaapäin..

Äänestä

Vanhasen kyvyttömyys tulee tässäkin asiassa hyvin esiin, hän ei ole kykenevä normaaliin ja terveeseen parisuhteeseen vaan hyppii tupsusta tupsuun. Petosta petoksen perään.

Samanlaista poukkoulua on ollut myös hänen politiikantekonsa, takki kääntyy jatkuvasti.

Törkeintä oli se, että pääministerikautensa alussa herra antoi itsestään kuvan "mallikelpoisena perheenisänä". Kuitenkin hän osottauti samanlaiseksi huoripukiksi kuin esikuvansa Kekkonen.

Onneksi kaikki merkit viittaavat nyt siihen suuntaan, että kepu lähtee oppositioon ja Vanhasen päämisteriys jää yhteen kauteen.

Äänestä
  • kekkonen takaisin hänen aikanaan ei räävitty täälläkään vaan oltiin kiltisti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Der Spiegel kirjoitti:

Aamulehti selostaa tänään saksalaisessa Der Spiegel lehdessä ollutta kirjoitusta pääministeristämme.

Esille tuodaan Vanhasen naisseikkailut mm. Tanjan, Susanin ja nyt Merikukan kanssa.

Artikkelista saa sellaisen käsityksen, että pelle johtaa maatamme. Varmaankin täysin oikeaan osunut arvio.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu