Muistyakaa mitä tekivät Ahon ja Viinasen porvarihallitus(kokoomus ja kepu) leikkasivat kun olisi pitänyt elvyttää, härskillä tavallla ajoivat suomen syvimpään lamaan, ajoivat työväen yritysket nurin ja jakoivat pankeille rahaa.
Torjukaa porvareitten voitto äänestäkää demareita ja vasemmistoa, meitä on kuitenkin enemmän älkää nukkuko, myöhäistä katua, kun on housussa.
Muistakaa Aho ja Viinanen
9
405
Vastaukset
- ei tälläkertaa.
En halua lisää veroja.
- Voivottelija
"ajoivat työväen yritysket nurin ja jakoivat pankeille rahaa."
Tuohon vielä lisäisin että ajoivat koko maailman lamaan, juottivat minulle säiliöautollisen viinaa, erottivat vaimostani ja lopulta hirttivät Saddamin!
Sano vaan ketä mun pitää äänestää, että edesmenneet punaiset puulaakit heräävät henkiin, eikä pahat työnantajat enää kaada niitä?- voi kukaan
ajaa nurin, jos eivät tee sitä itse.
- demarien paskoja siivosivat
Joo, tekivät hyvää työtä siivotessaan demareiden jätökset. Nyt voitaisiin olla viisaampia ja valita porvarihallitus ennenkuin demarit onnistuvat sössimään asiat yhtä perseelleen.
- sdp + vihreät
Ei osunut eikä uponnut minuun tuo mielipide,
eli nyt menit pahasti metsään arviossasi
Joo.. Se oli silloin kun markkinatalous ja yritykset katosi Suomesta. Kesti jonkin aikaa ennenkuin SDP toi kapitalismin takaisin Suomeen..
- hehän
joutuivat nostamaan Suomen suosta edellisen valtiovarainministeri Liikasen jätöksistä. Siihen aikaan talousmies Koivisto ajoi kovan markan politiikkaa. Kaikkien apua siinä tarvittiin, ennenkuin talous saatiin nostettua ylös.
- ilmestynyt
kova sdp:n politrukkien vastaisku, kun tyypit toistelevat kavereitaan. Näkyy olevan paniikki menossa.
- sdp on syöpä
Siinä oli todellisia johtajia jotka uskalsivat nostaa Suomen demarien luikerrellessa oppositioon pakoon aiheuttamaansa katastrofia !
Ja sama pitäisi tehdä nytkin ... mutta vielä ei vissiin mene Suomella tarpeeksi huonosti ... joten annetaan vaan demarimafian jatkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681969- 1281394
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321353- 1431082
- 103932
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654