Muistyakaa mitä tekivät Ahon ja Viinasen porvarihallitus(kokoomus ja kepu) leikkasivat kun olisi pitänyt elvyttää, härskillä tavallla ajoivat suomen syvimpään lamaan, ajoivat työväen yritysket nurin ja jakoivat pankeille rahaa.
Torjukaa porvareitten voitto äänestäkää demareita ja vasemmistoa, meitä on kuitenkin enemmän älkää nukkuko, myöhäistä katua, kun on housussa.
Muistakaa Aho ja Viinanen
9
395
Vastaukset
- ei tälläkertaa.
En halua lisää veroja.
- Voivottelija
"ajoivat työväen yritysket nurin ja jakoivat pankeille rahaa."
Tuohon vielä lisäisin että ajoivat koko maailman lamaan, juottivat minulle säiliöautollisen viinaa, erottivat vaimostani ja lopulta hirttivät Saddamin!
Sano vaan ketä mun pitää äänestää, että edesmenneet punaiset puulaakit heräävät henkiin, eikä pahat työnantajat enää kaada niitä?- voi kukaan
ajaa nurin, jos eivät tee sitä itse.
- demarien paskoja siivosivat
Joo, tekivät hyvää työtä siivotessaan demareiden jätökset. Nyt voitaisiin olla viisaampia ja valita porvarihallitus ennenkuin demarit onnistuvat sössimään asiat yhtä perseelleen.
- sdp + vihreät
Ei osunut eikä uponnut minuun tuo mielipide,
eli nyt menit pahasti metsään arviossasi
Joo.. Se oli silloin kun markkinatalous ja yritykset katosi Suomesta. Kesti jonkin aikaa ennenkuin SDP toi kapitalismin takaisin Suomeen..
- hehän
joutuivat nostamaan Suomen suosta edellisen valtiovarainministeri Liikasen jätöksistä. Siihen aikaan talousmies Koivisto ajoi kovan markan politiikkaa. Kaikkien apua siinä tarvittiin, ennenkuin talous saatiin nostettua ylös.
- ilmestynyt
kova sdp:n politrukkien vastaisku, kun tyypit toistelevat kavereitaan. Näkyy olevan paniikki menossa.
- sdp on syöpä
Siinä oli todellisia johtajia jotka uskalsivat nostaa Suomen demarien luikerrellessa oppositioon pakoon aiheuttamaansa katastrofia !
Ja sama pitäisi tehdä nytkin ... mutta vielä ei vissiin mene Suomella tarpeeksi huonosti ... joten annetaan vaan demarimafian jatkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564135Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92381Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei92213Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1471845- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511038Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915