vasemmistoliitto, el.i entinen komunistipuolue hämää

- samalla heidän ehdokkaansa mainostavat pitkin tienvarsia, MUTTA, eivät uskalla laittaa puolueensa nimeä, tai logoa.
4417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...ja olemme vieläkin. Vasemmistoliitto on pikkuhiljaa puhdistautumassa ei-sosialistisesta vasemmistohihhuliporukasta.

Äänestä
  • sitten, jos puhdistaudutte ei minkään sortin sosialisteista. Sehän kymmenesti kielsi minkäänlaista aattenpaloa itsessään olevan. Epäilen suuresti juttuasi. Pahoin pelkään, että jos Suvi-Anne ei olisi itse eronnut, hän olisi yhä aatteeton johtajanne. Teillä on kuitenkin kritiikkiä johtonne suhteen. Toisin kuin SDP:ssä jota johti jonkin sortin kokoomusLipponen. Se kertoo sen, että ne jotka sietivät moisen puolueessa eivät itsekään enää ole minkään sortin työväenliikettä.

    Äänestä

mieleen keskustan entinen nimi...maalaisliito tai kokomuksen ent.nimi???Älä viitsi kirjoitella ihan pöllöjä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimimuutoksella kirjoitti:

- samalla heidän ehdokkaansa mainostavat pitkin tienvarsia, MUTTA, eivät uskalla laittaa puolueensa nimeä, tai logoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu