Muistakaa tarkastaa ehdokkaiden taustat

Kun sunnuntaina menette äänestämään, niin muistakaa ehdokkaiden poliittisten mielipiteiden ohella tarkastaa näiden taustat. Esim. Pirkanmaalla PerSu on täysin äänestyskelvoton vaihtoehto, kun puolueen pääehdokkaana on Veltto Virtanen, joka omalla eduskuntakaudellaan äänesti järjestäin luottamuslauseäänestyksissä tyhjää, oli verrattain paljon työpaikaltaan pois ja on tuomittu huumausainerikoksesta. Tuollainen ei ole mikään vaihtoehto!
6335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

.. Että jaksat huomenna päivystää sankan ihailijajoukon piirittämänä Keskustorilla mairea hymy huulillasi.
Mitäköhän sieltä sinun taustaltasi löytyy?

Äänestä
  • Joku Velttoko se siellä vainoharhaisena kirjoittelee? Valitettavasti en ole Kari, mutta jos hän Keskustorilla huomenna on, niin mene ihmeessä morjestamaan. Siinä on heti Virtasta äänestyskelposempi vaihtoehtokin: ei käsittääkseni tuomittu mistään rikoksesta. Ja vaihtoehtoja on toki koko keskustori pullollaan Kokoomuksesta demareihin ja kristillisistä vihreisiin. Hampaattomille populisteille ei ääntä kannata antaa!

    Äänestä

Veltto on hyvä Persu, ainoa julkku jota äänestäisin. Velmu älykkö joka EI alistunut puoluekuriin...
Närästää paskantärkeitä nilkkinulveroita suunnattomasti.
Veltto ja Väyry eduskuntaan pitämään valehtekijoiden klubia hereillä!

Äänestä

Parempi sekin, ellei ole vaihtoehtoja. Perussuomalaiset on puolueena kuitenkin kaikkein paras, sillä sillä ei ole niitä luurankoja kaapissa, joita peittelee, näin kaikki voima ja energia jää työhön kansmme hyväksi.On harmi, että nuo huumeet ovat osa myös suomalaista elämää tuhoava tuote.Näin on maailmanvalloituksessa vain käynyt, että kaikki se paha, mikä tuhoaa maailmalla ihmisiä, on saapunut myös suomeen ja niistä ulkona pysyminen vaatiikin lujaa tahtoa.
Perussuomalainen on työtätekevän ja yrittäjän MAALAISJÄRJELLÄ VARUSTETTU PUOLUE. Maalaisjärjen käyttöhän on jo muualta kadonnut.

Äänestä

LUKUTAITOISET KATSOKOON

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänestäjä 2007 kirjoitti:

Kun sunnuntaina menette äänestämään, niin muistakaa ehdokkaiden poliittisten mielipiteiden ohella tarkastaa näiden taustat. Esim. Pirkanmaalla PerSu on täysin äänestyskelvoton vaihtoehto, kun puolueen pääehdokkaana on Veltto Virtanen, joka omalla eduskuntakaudellaan äänesti järjestäin luottamuslauseäänestyksissä tyhjää, oli verrattain paljon työpaikaltaan pois ja on tuomittu huumausainerikoksesta. Tuollainen ei ole mikään vaihtoehto!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu