Välikauden joukkueella ei tositilanteessa pärjää ;)
Lukko olisi pärjännyt ilman oravaa, joka ei osaa johtaa joukkueita kuin välikausilla. Ensi vuonna sitten taistellaankin kirkkaimmasta mitalista. Ei tuo runkosarjaan 8. sijakaan ole huono, jos joukkuetta valmentaa orava.
Lukko olisi pärjännyt ilman oravaa, joka ei osaa johtaa joukkueita kuin välikausilla. Ensi vuonna sitten taistellaankin kirkkaimmasta mitalista. Ei tuo runkosarjaan 8. sijakaan ole huono, jos joukkuetta valmentaa orava.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Toivottavasti nyt uskovat, että ei normaaleina kausina tuollaisilla paskoilla joukkueilla kuten ässillä ole mitään virkaa SM-Liigassa. Välikauden "menestys" ei tarkoita sitä, että joukkue oikeasti olisi hyvä!
nykykiekko on myös bisnestä ja kun katsoo lukon miljoonatappioita niin lukon paikka kuuluisi olla mestiksessä ei sm-liigassa.
myös blues,jokerit,tps voisivat painua mestikseen lukon lisäksi niin saataisin menestyvä sm-liiga.
Eipä ole ässienkään taloudella varmaan tämän kauden jälkeen kehumista. Viime kauden voitot kustiin paskoihin valmentajiin ja paskoihin pelaajiin, joiden siirtohinnat laskevat kuin naantalin aurinko. Sen sijaan, että olisivat ostaneet ns. distace-valmentajan ja hyviä, lupaavia nuoria hakemaan SM-Liigasta kokemusta ja sitten olisivat 2-3 kauden päästä myyneet isolla voitolla NHL:ään.
Taas saatiin hyvä osoitus siitä kuinka taloutta hoidetaan huonosti hyvinä aikoina.
lukko oli poffien jumbojoukkue kun pelicans eteni jatkoon.
tps oli 9.
lukko oli 10 ei 8.
edes laskea, sillä kyllä Lukko jäi kymmenenneksi koska Pelicans pääsi jatkoon ja TPS oli alunperin ylempänä sarjataulukossa. Luin että joukkueista jotka pelaavat sarjassa on saanut ulkopuolista avustusta Kärpät Oulusta, Ilves, Saipa, Kalpa,JYP ja Pelicans, sarjan sulkemisen jälkeen. Lukko ja Blues eivät kumpikaan pärjää jääkiekosta tulevilla euroilla vaan saavat rahaa muualta, jääkiekkoseuran tappioiden tasaamiseen.
Ainoastaan Jokerit, HIFK, HPK, TPS, Tappara ja Ässät eivät ole saaneet mistään ulkopuolista avustusta vaan ovat pärjänneet jääkiekosta saaduilla euroilla.