Ari on oikeesti erikoislaatuinen tapaus. Olen paljon kuullu ja nähnyt, siis muutakin kuin näitä suomen tason julkkiksia. Ari on oikeesti jotain ainutlaatuista, häntä odottavat suuret staget.
Ei voi oikeesti kuin ihmetellä pitsun suorituksia.
Ei edes Amerikan idolsissa oo ollut Arin vertasta hevin vetäsijää. Poika on tähti.
Saadaan olla mein ARISTA YLPEITÄ.
POITSU EI VOI JÄTTÄÄ KETÄÄN KYLMÄKSI, JOKA VÄITTÄÄ VASTAA PUHUU KAKKAA... näin se vaa on.
Ja taatusti osaa vetää muutakin kuin hevii, onhan se jo kuultu vai onko kansalla noin lyhyt muisti????
HYVÄ ARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.....
Ei voi oikeesti kuin ihmetellä pitsun suorituksia.
Ei edes Amerikan idolsissa oo ollut Arin vertasta hevin vetäsijää. Poika on tähti.
Saadaan olla mein ARISTA YLPEITÄ.
POITSU EI VOI JÄTTÄÄ KETÄÄN KYLMÄKSI, JOKA VÄITTÄÄ VASTAA PUHUU KAKKAA... näin se vaa on.
Ja taatusti osaa vetää muutakin kuin hevii, onhan se jo kuultu vai onko kansalla noin lyhyt muisti????
HYVÄ ARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.....
Vastaukset 13
Vanhimmat
Siis totta puhut. Ihan alusta saakka Ari on säväyttänyt. Jo hänen olemuksensa on niin valloittava, siis sympaattinen kaveri, joka on oma itsensä ja uskaltaa olla oma itsensä. Jopa minun äitini 71 v. tykkää Arista, samoin kuin minäkin 44 v. Mitä siitä, vaikka kaveri tykkää hevistä, kun hän osaa laulaa. Siis mitkä äänivarat! Osaahan hän laulaa muutakin kuin heviä, muistelkaa sitä Another day in paradise esimerkiksi.
käyttää nettiä ja keskustelupalstaa... Ei ole uskottavaa.....
Tietenkään ei. Sen ikäiset eivät ole edes mitään tietokonetta nähnytkään, sehän on ihan vasta just äsken keksitty juttukin ja sillai teidän räkänokkapentujen yksinoikeus, minkä tietty keskustelun tasosta huomaa (tai ehkä lähes jokainen täältä on vain Lahdesta). Iskäsi koneella vissiin kirjoittelet sinäkin :P
Minä joka aloitin tämän keskustelun olen 39 vuotta.... että siinä
tietokonetta?? Peelooooooo!
Olen kuunnellut youtube:n videoita ja on pakko myöntää, että Ari on hyvä!
Kuuntelin myös Arin esityksen Karaoken MM-kisoissa 2006 / The Evil That Men Do
Laulaa siinä paremmin kuin Idolseissa.
Varmemmaksi vakuudeksi kuuntelin myös Iron Maidenin oman version.
Ari 'painii' omassa luokassaan.
Onnea ja paljon menestystä pojalle!
T. Nainen vuosimallia 1950
Yhdyn edellisiin. Ari on järjettömän erityislaatuinen. Hän säteilee sellaista rauhallista ja varmaa energiaa, eikä hänen tarvitse pinnistää yhtään - lauloipa mitä vain. Hän on rauhallinen, koska tietää, ettei hänen tarvitse esittää mitään muuta kuin itseään. Siksi ei katsojan ja kuulijankaan ei tarvitse jännittää.
Arista tulee jotain suurta, jos hän itse haluaa. Tyyli on mahtavan persoonallinen. Varsinkin nyt Whitesnake-iltana.
Sitä vaan on ihan hiljaa tuollaisen kyvyn aukaistessa suunsa. Ja paljon tähän ikään on tullut musiikkia kuunneltua. Suomessa ei Arin kaltaista ole ollut, eikä heti tule. Arin ei tarvitse selitellä mitään, ääni ja musiikki puhuu puolestaan.
Kun torstaina katseli Arin esitystä tuli mieleen joku 1970-luvun suuruus ja persoonallisuus. Ehkä just joku Gillanin tai Dion risteytys karismaltaan, jossa kuitenki oma tyyli ja ääni. Hänessä on säteilyä joka tuntuu takarivissä asti, vaikka hän onkin pienikokoinen.
Ari on omaa luokkaansa. Ensin tulee Ari, sitten on pitkä väli, ennenkuin ruvetaan puhumaan muista.
jos ollaan lahesta ollaan lahesta.Ei lahdesta !
Kyllä mutta, äänestäkää häntä jo pidätte häntä hyvänä laulajana, älkääkö äänestäkää sitä jota käy sääliks, koska kuitenkin ajatellaan että arilla on iso fanijoukko niin kyllä hän pääsee jatkoon. Siis äänestäkkä sitä jonka oikeasti haluatte voittavan, ettekä sitä joka olisi mieletänne huono, mutta sitä käy sääliks koska se tippuu. Ajatelkaa nyt euroviisujakin, kumman pistäisitte laulamaan sinne, krisitiinan vai arin??!!!!!
äänestää Kristiinaa, ettei se tippuis, kun haluais sen pärjäävän paremmin kin Anna. Tää on tosiaan aika riskaabelia touhua. Siinä voi pian käydän omalle huippusuosikille kalpaten. - Ja kuinkas sitten suu pantais. Mietttikää, mikä poru, jos Ari oman typeryyden takia yhtäkkiä tippuis. Siihen loppuis monelta kisat.
oman typeryyden, ei Arin...
Aria, ettei vain käy mein kulta pojulle huonosti.
Muistakaa pitää huoli.
best!!!