seurakunnista...

jos kerran seurakunta on sitä mitä se väittää olevansa tai edustavansa, niin miksi juuri siellä on tutkimusten mukaan eniten työpaikkakiusaamista?
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tahto, suuri rakkaus. Vai mitä 60k€ Jari ?

Äänestä

Tällä palstalla esiintyy seurakuntalaisten kiusaamista. Kiusaamista on siellä, missä on syntisiä ihmisiä. Kristus tuli, jotta jokainen voisi olla paitsi syntinen myös vanhurskas. Kiusaaminen jatkuu maailman tappiin asti. Sitten kiusaaminen lakkaa.

Äänestä

Seurakunta on Jumalan yhteisö maan päällä.

Se on valittujen taivaallisen yhteisön esikuva. Siksi siellä piinataan ja kidutetaan toisinajattelijoita esimakuna ikuisesta helvetintulesta tuonpuoleisessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


duuminpavain kirjoitti:

jos kerran seurakunta on sitä mitä se väittää olevansa tai edustavansa, niin miksi juuri siellä on tutkimusten mukaan eniten työpaikkakiusaamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu