Näin se taitaa jo olla !
Ainakin suosio noussut huimasti siitä mitä se aiemmin oli.
Ainakin suosio noussut huimasti siitä mitä se aiemmin oli.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kristiina on jotenkin niin aito ja rehellinen.
Toki kaunis ulkonäkö on aina plussaa, mutta erityisesti tuo persoonallinen ääni tekee Kristiinasta niin hyvän kuin hän on.
Ei sille voi mitään, mutta hänessä on jokin uskomaton vetovoima ja lisäksi Kristiina vetää 100% tunteella aina, kun laulaa..
Ai suosikki...yhden Vähän paremman vedon ansiostako?! voi teitä ihmisiä!
ari voittaa.
Näin sen täytyy mennä !
Olen saanut jo 20 000 euroa sijoittajalta Kristiinan voiton takaamiseksi!
Ettekö te hölmöt tajua että kaikki on jo alusta pitäen sovittu.Ainakin finalistit(paitsi että Johanna vähä sekoitti pakkaa),kun katselee alusta asti tätä skabaa ja tekee huomioita....!!!!Tuomareiden tehtävä on vain OHJATA äänestäjiä siihen suuntaan mitä "tietyt tahot" ovat jo alussa päättäneet ja halunneet!
Tuossa kun olen niitä vanhoja nauhoituksia katsellut niin eipä ne Ariakaan ole halunneet näin pitkälle,mut eivät vain voi sille mitään,kun kansa kuitenkin tykkää!!!Tuli mieleen tässä eräskin KAllosen komentti Arille (jotenkin näin)"-Hyvin sä vedit,IKÄVÄ KYLLÄ!!!-" Muistaako joku muukin,vai söinkö liikaa sieniä..?
Laitetaan perkele linkki nyt sitte:
http://www.youtube.com/watch?v=hDd7LmXmovk&mode=related&search=
Tuossa lopussa Kallonen tuon typerän kommentin heittää ! ( vaikka olikin vitsi )
Olen kerta kerralta vakuuttuneempi, että taustalla häärii vahvana vaikuttajana Maikkari.
Lisäksi pääyhteistyökumppanilla Elisalla lienee myös intressejä tulevan Idolin suhteen. Mikään muu ei selitä "ammattitaitoisten" tuomareiden
toimintaa.
Kai sitä rahasta tekee, mitä makaja käskee; aika hyvän tilin varmaan tyypit kuittaavat turneesta.
Tänä vuonna näyttäisi käsky olleen se, että halutaan pikkutyttö tähdeksi ja sitä ohjausta tehdään nyt hampaat irvessä. Kristiinan ylistys on selvästi muuttanut äänestäjien käyttäytymistä ja jos nyt seuraa tämänkin palstan keskustelua, myös suhtautumista häneen. Täysin ansiotonta arvon nousua.
En ole aikaisemmin näitä Idols kilpailuja seurannut, mutta nyt tänä vuonna kiinnostus heräsi kun kuulin että tuttu "oman kylän tyttö" ottaa osaa.Silmä tarkkana seurasin että näkisi Johannan telkkarissa.
Oli Annan,Kristiinan,Arin, Kristianin,Panun sekä Miiankin haastatteluja tämän tästä,aivan jo alku metreiltä,eikä vahingossakaan Johannaa näkynyt.
Sitten kun vihdoin "pääsi" kameroitten eteen laulamaan,niin kyllä se vain hyvin pikaisesti ohitettiin.Vain Kallosen lakoninen toteamus -Jatkoon- Ei edes muitten tuomareitten komentteja.
Eli kyllä minäkin olen sitä mieltä, että finalistit olivat jo ennalta katsastettu.Ainakin mitä tulee siihen, keitä jo alussa kuvattiin ja haastateltiin eniten.Ja Johanna koetettiin hyvin vähin äänin aina vain sivuuttaa.
Mutta pääsi finaaliin laulutaitonsa vuoksi,mikä varmasti tuomareita harmitti kun asia ei mennytkään aivan "piirustusten mukaan".
Ei tämä ole laulukilpailu,vaan aivan jotain muuta!!!
Niin,ei lie sattumaa että haastattelijat ja kameramiehet seurasivat tiettyjä osallistujia.Olihan setään niitä kuitenkin aikamoinen määrä!
Kuinka muka nämä samat osallistujat aina "sattuivat" olemaan just siinä niin että haastatellaanpas tätä kaveria ja kyselläänpäs vähän tältä...Ja kuinkahan paljon potentiaalisia laulajia ohitettiin,eihän me kaikkia esityksiä saatu katsoa???
Eihän Suomessa mikään ole rehellistä,missikisat?sopupelit?...ym..
Ja sitä paitsi rahastustahan tämäkin kilpailu vain on!!!!
Alussa se ei kuulostanut kummoiselta, mutta nyt kun on sulatellut sitä jonkin aikaa, niin sehän oli ihan kiva tulkinta no doubt biisistä. Aivan helmeä, vaikka kristiina ei laulutaidoissa ylläkään arin tasolle.
Alku ja herkemmät kohdat kuulostivat ihan hyvältä, mutta voimakkaammissa
kohdissa Kristiinan ääni ei kyllä riittänyt alkuunkaan.
Kristiinan ääni on kovin heikko, vaikka korkealta laulaakin.
Ei välttämättä ole kaikista paras, mutta jotenkin tuntuu, että aina kun hän laulaa on esityksessä niin kova lataus, että se paistaa ihan tv-ruudun läpi.
En kyllä muista samanlaista ääntä kuulleeni, kun Kristiinalla on. Itse pidän kovasti Kristiinan tavasta laulaa ja tulkita kappaleita.
liian kimeä ja makea ääni..
ja hänkään ei kuulu lainkaan laulajasuosikkeihini..
Olet ihan oikeassa, ulkoisesti on lähes Annan kopio. Ja voisin kuvitella, että Anna E. on jonkinlainen esikuva. Kristiina ei tosin koskaan tule yltämään sille tasolle, jota Anna on laulajana. Ei välttämättä minunkaan suosikkini, mutta hemmetin lahjakas laulaja.
Kaivakaas nyt netistä Anna E:n ja Kristiinan kuvat ja verratkaa.
Mitä muuta samaa heissä on, kuin että molemmat ovat hoikkia
ja vaaleita? Annallahan on aivan erilaiset kasvonpiirteet.
laulelun perusteella! Ei kai suomalaisilla ole näin lyhyt muisti... Eikä tuo viimekertainenkaan mennyt ihan nappiin.Tytön ääni ei riitä, loppuu kesken kun pitäisi käyttää joissakin kohdin voimaa. Heiveröistä piipitystä, oli kylläkin kivannäköinen.