Jos

olis ollu mun ainoo poika, ei varmaan olis ristiin-naulittu, luulen et olis joku muu naulattu sinne !!

Hieman järkeä, kuka antas oman poikansa ristille, sinäkö ?
3164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuoli, koska oli niin kirjoitettu. Koska laki piti täyttää. Viimeinen uhri. "niin paljon Hän on maailmaa rakastanut, että antoi ainoan poikansa..".

Äänestä
  • Mutta kuka pakotti Jumalan murhaamaan poikansa?
    Kuka sen lain oli tehnyt?

    Äänestä

ihan noin mene. Jeesushan sanoo olevansa Jumala monta kertaa (näin rautalangasta väännettynä). Siis Jumala rakasti maailmaa niin paljon että uhrasi itsensä (eli Jeesuksen). Voihan sitä pojaksikin kutsua, mutta homma saa paljon mielekkäämmään sisällön kun tajuaa että Jumala itse kävi täällä opettamassa parituhatta vuotta sitten.

Sitä Jeesuskin sanoi, ei ole suurempaa rakkautta kuin antaa henkensä muiden edestä. Jumala todella rakastaa koko maailmaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jesus.. kirjoitti:

olis ollu mun ainoo poika, ei varmaan olis ristiin-naulittu, luulen et olis joku muu naulattu sinne !!

Hieman järkeä, kuka antas oman poikansa ristille, sinäkö ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu