Kyllä mulla ei muuten mitään vahvaa kantaa noista kisoista ole, mielenkiinnolla oon seurannu poikani kanssa jaksoja.
MUTTA TUO OLI TÖRKEETÄ! Ei pitäisi tuon vastakuoriutuneen tepsutella vielä niinkuin kukot tunkiolla ;)...keltanokka.
Kyllä näitä konkareita pitää arvostaa, ja on TODELLA huonokäytöksistä mennä haukkumaan julkisesti.
On harmillista huomata miten on pikku-jätkälle noussut PISSA PÄÄHÄN noin ilmiselvästi...huh-huh.
MUTTA TUO OLI TÖRKEETÄ! Ei pitäisi tuon vastakuoriutuneen tepsutella vielä niinkuin kukot tunkiolla ;)...keltanokka.
Kyllä näitä konkareita pitää arvostaa, ja on TODELLA huonokäytöksistä mennä haukkumaan julkisesti.
On harmillista huomata miten on pikku-jätkälle noussut PISSA PÄÄHÄN noin ilmiselvästi...huh-huh.
Vastaukset 19
Vanhimmat
täysi lapsi ja antanut kusen nousta päähänsä aika lailla.
oman suosikin sikamaista pissipäätä keksimällä ties mitä muista
pikkulikan fanit kirjoitelevat tänne muka olevinaan Arin faneja "en enää äänestä Aria"
vaikka eivät edes tienneet koko Remu-papan olemassaolosta mitään ennen viime torstaita!!
Joo ja kun täysin perätön väite mennä Remua haukkumaan huonoksi laulajaksi. Kyllä Ari on ihan surkea verrattuna remuun mitä tulee rock`n roll laulamiseen ja ei Remu mikään huono rumpalikaan ole.
Ihmetellä pitää Aria.
parempi kuin Remu. Rumpalina olen sitä huono arvioimaan, mutta eiköhän Remu hommansahoitanut.
Tästä aiheesta on jo monta aloitusta täällä!! olisit kommentoinut niihin. JOOJOO, ehkä on noussut, MUTTA LAULAA MIES OSAA!!
juuri sopivasti. Eli särmää löytyy. Ei paljon ole Remukaan stailaajista välittänyt. Sano näin tai sano noin, istu suorassa, hymyile kameralle.
mahtaa olla ne Remun huumetuomiot sun muut rötöstelyt,kun täällä nyt yhtäkkiä äijästä tehdään suomen taidokkainta laulajaa ja jumalaa.
Vaikka ei edes tiedetty koko Remusta yhtään mitään ennen viime torstaita!!
toteutuu? Kukaan ei oo ollu tekemässä siitä' Suomen taidokkainta laulajaa (jos on niin esitäpä kuka) tai jumalaa. Ja siks toiseksi eiköhän kaikki jotain tiedä Remusta ennen viime torstaita, jopa mummoni tiesi.
Täytyy olla lähtökohtaisesti kusipää, kun viitsii osallistua moiseen pellekisaan.
Toi lausunto ei Arin pisteitä mun silmissä laske, vaikkakin nuorempana varsinkin diggailin Remua ja Ganeseja. Ari ei taktikoi, vaan sanoo mitä ajattelee, heitti tonkin läpän ennen finaalia, ei voinut tietää meneekö ennen tuomarointia Remun korviin. Rohkea teko;oD. (mut avaa jatkossa suus vaan laulamista varten, jookos;o)
Iltalehti törkeesti typistänyt Arin lausuntoa, jossa hän esitti myös respectit Remulle suomi rockin uranuurtajana ja muuta blaa blaa.
Sun idolit varmaan osasivat käyttäytyä. Siitä Remu itse onkin hyvä esimerkki. Nyt on sua nuoremmilla uudet idolit. Voi voi.
olla jollei siitä kommentista huomannut, että kommentti oli kieliposkella heitetty ja tämän jälkeen Ari sanoi arvostavansa Remua. Jos ei ole edes nähnyt tuota pätkää, vaan lukee pelkästään iltalehden artikkeleja, niin käsitys voi olla erilainen.
Käsittääkseni tuo pätkä oli nauhoitettu ennen finaalia, jossa Remu oli tuomarina, mutta syötettiin ulos vasta viime jaksossa. Mielestäni myös melko naurettavaa Remulta ottaa tuollainen noin pahasti nokkiinsa.
Ari uskaltaa olla oma itsensä ja
sanoa mielipiteensä mikä on vielä
ihan totta.
Remu on naurettava pelle.
Senkin olisi voinut sanoa ääneen.
pois kukkoilemasta!
ari ei varmasti tarkkoitanut mitä sanoi niin TOSISSAAN!
varmasti oli läppää ja pilketta silmäkulmassa.
mutta ei sillä, ei remu itsekkään ENÄÄ osaa edes puhua selvästi.
ja vielä meni remu haukkumaan arin takaisin, ihan tosissaan. kuin pahainen 3 vee lapsi.
Kuules ehkä sinulla on noussut päähän se, että et osaa arvioida muita finalisteja muulla tavalla kuin haukkumalla niitä. Ja Ari voi kuin tavallinen ihminen ilmaista omaa mielipidettään haluamallaan tavallaan, eikös tässä maassa ole mielipiteen ilmaisemisen vapaus, joten sanokoon sen mitä luulee oikeasti eikä peittele omaa persoonansa jonkun muun alle. Arilla samanlainen vapaus puhua Remusta paskaa niin kuin sinulla on Arista!!!
Reilusti vaan oma mielipide.
Ari on semmonen kiva HONDA-MIES
Ikävää että näin on taphtunut! Ei hyvä!
Otapa ihan rauhallisesti nyt. Ei kaikkea tarvii ottaa niin vakavasti. Eikä mun mielestä sillä nyt oo päähän noussu jos se kertoo vaan mielipiteensä.