Kaksi hoppelia pussaili että räkä veny.Hyi ja hyi!!
uutisvuoto
oksetti
223622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tosi sairasta, saakelin kiintiöhomot pilaavat hyvän ohjelman!!!!!!!!!!
Joo kaikki samaan kaappiin ja kaappi rovioon!
Tuo inho on hyvä sana,kun puhutaan näistä H-tyypeistä,lisäisin vielä vihan.
TOSI ÄLLÖÄ!
Homot hoitoon ja heti! Pilaamasta yhteiskuntaa.
ku noin ällötti..???:))
Tunnen mäkin homoparin, eikä niiden pussailu ällötä sen enempää ku heteroparinkaan..
Mut julkkisjutut toki uteloittaa!! Keitäs siinä oli??:)
En tiedä nimiä, mutta toinen oli uutisvuodon maaliskuun kapteeniehdokas ja toinen joku Jan Erola
Muuten miksei ällötä onko se jotenkin normaalia?
Muistakaa,että ette äänestä homomyönteisiä ehdokkaita.Oikeat arvot kunniaan.Vai haluatteko lastenne näkevän näiden hoppeleiden sikailua,minkä mallin he saavat elämälleen.
Älä piilohomo hermostu. Entä sinun antamasi malli?
Katohan oikein päähoppeli tuli esiin.Painu hevonperseeseen ällöttävyyksien puolustaja...1
Haiset paskalle!
Perheohjelma ja sitten tämmöstä annetaan tulla ulos tuottajalla ei minkäänlaista moraalia.Eikö tähän maahan saada lakia joka edes silmistä poistaisi tommosen saastan?????Pakkohoitoa ja terapiaa suljetulla.
Sano jo kuka se toinen oli?
Eerolan lisäksi!
Törkeää, että YLEN pääkanavalta tulee illan parhaaseen katseluaikaan tälläista oksettavaa sikailua. Eihän ohjelma ole edes suora lähetys,mitä Nymanin päässä pyörii, että päättää päästää tällaisen iljettävän miesten välisen nuoleskelun ulos? Ei ilmeisesti mitään. Uutisvuoto jää ainakin meidän perheemme listoilta pois, oltuaan pitkään suosikkiohjelmamme
T entinen ystävä
TV:tä ei ole pakko katsoa, sen voi sulkea jos homous tai muut asiat tuntuvat ahdistavan.
Onko oma seksuaali-identiteettinne niin hauras että mieli järkkyy jos näkee miesten suutelevan?
nim. Terveen heteron ei tarvitse homoja syrjiä
Järkevä kommentti. Ihmeesti noita homofobiasta tai homovihasta kärsiviä löytyy:
"Homofobia on homoseksuaalisuutta tai homoseksuaaleja kohtaan tunnettua irrationaalista pelkoa, vastenmielisyyttä tai heihin kohdistuvaa syrjintää.[1] Tavallisesti homofoobikko uskoo karkeisiin stereotypioihin ja yleistyksiin sekä vastenmieliseksi kokemiinsa, usein liioiteltuihin seksuaalisiin mielikuviin. Homofobia ei ole lääketieteellinen fobia, vaan se rinnastuu rasismin ja seksismin kaltaisiin ennakkoluuloihin[2], siis paranoidiseen persoonallisuusrakenteeseen. Homofobia voi johtaa homoseksuaalien kartteluun, syrjintään ja ääritapauksissa pahoinpitelemiseen. Homofobiaa voidaan nimittää myös homovihaksi (vrt. juutalaisviha)."
http://www.rotten.com/library/sex/homosexuality/famous/
http://fi.wikipedia.org/wiki/Homofobia
äläpä sinä homojen ystävä tule siinä naputtaan milloin saadaan katsoa televisiota. siitä on tv lupa maksettu niin sitä myös katsotaan. pitääkin irtisanoa se kun menee rahat tuollaisten homojen näyttelyyn. luulisi että sitä saa rahoilleen kunnon vastinetta. vaikka metästys ohjelmia ja formuloita mutta ei!
Homopelkosi näyttää johtuvan selkeästi sivistyksen puutteesta. Kannattaa käydä koulu loppuun ja opetella oikeinkirjoitus. Kannattaa opetella lukemaan myös kirjoja. Kirjoista löytyy sivistys, ei televisioista. Idioottina tiedät varmaan, että "Salkkarit" ja Formulat, joita katsot, mädättävät aivosi ja tekevät epätoivotuista lapsistasi imbesillejä.
En minä kiellä sinua katsomasta - mutta vastuu on silloin itselläsi. Telkkarista tulee paljon varmaan sellaista mitä sinä et ymmärrä, kuten vaikkapa Koulu-tv.
"Miesten miehen" imago kestää kyllä katsella erilaisuuksia - mutta jos pelkäät homouden tarttuvan katsomisesta niin viisasta on sulkea telkkari. Muista metsästyksen jälkeen ettet vahingossa peijaisissa halaile miestä - ties mihin sekin johtaisi.
Aikuisten oikeasti - mikä siinä homoudessa on niin pelottavaa. Miksi muiden homous pitäisi omaa heterouttani liikauttaa mihinkään suuntaan? Ja millä tavalla homot olisivat kummempia kuin muutkin ihmiset.
vaikka en ymmärrä sinun maailmaasi niin ei se tarkoita että minun maailmassa pitäisi sallia homostelu telkkarissa. tulet huomaamaan saman kunhan joskus kasvat isoksi ja lopetat koulu tv.n katselun. kunhan käyt armeijan ja pääset hirvimetsälle niin näet mitä siellä tapahtuu. siellä ei mitkään homppelit halaile kuin sammalta kun potkasen peffalle semmosia. onko mielestäsi normaalia että mies työntää vehkeensä toisen miehen takapuoleen? mieti sitä ennenkuin kyselet onko ne kummempia kuin muut ihmiset!
Kuten aina ennenkin näissä keskusteluissa, lopputulema on kymmenvuotiaiden tasolla. Homoilun ylistäjät alkavat haukkua muita pelkureiksi heti, kun nämä "erehtyvät" sanomaan, että homoilu inhottaa heitä. Ja samat homofiilit kuitenkin leimaavat epäasialliseksi lapsellisuudeksi pikkupoikien "Pelkuri, et uskalla..." huutelun.