tiesittekö miksi

sen, minkä takia ihmiset eivät enää hallitse yhdyssanoja? Kuulin vaan erään open suusta, että se on englannin kielen vaikutusta (oisko muuten pitänyt kirjoittaa yhteen ja isolla kirjaimella?)
188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla ainakin, kun olen tällänen hätä hoisu, ja kirjoituksessa on aina parantamisen varaa siis mulla.

En kiellä etteikö olis kirjoitus ja luki häiriötä.

Mitä sitä kieltämään mikä näkyy selväästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pirkkeli kirjoitti:

sen, minkä takia ihmiset eivät enää hallitse yhdyssanoja? Kuulin vaan erään open suusta, että se on englannin kielen vaikutusta (oisko muuten pitänyt kirjoittaa yhteen ja isolla kirjaimella?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu