Äänestin juuri

Sorry, en äänestänytkään teitä vaikka ajattelin. Meni äsken Soinilta Niinistölle. Se Heinäluoma on vaan saatava pois.
11497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

PerusSuomalaisille annettava ääniä, että tämä nykymeno, ei demokraattinen kausi vihdoinkin saataisiin loppumaan.

Äänestä

Ei huono vaihtoehto!!!!!!!
tarkka kaveri kuten soinikin
asialinjoilla...............
ONNITELEN.

Äänestä

KEPU JA SDP OVAT JO SOPINEET UUDESTA HALLITUKSESTA


KOKOOMUS ON ULKONA

JOTEN PIELEEN MENI

Äänestä

KUN PITI TULLA PYYTÄMÄÄN ANTEEKSI TÄÄLLÄ....

NO OMAHAN OLI VALINTASI


JUOKSIT SIIS SOPULIEN MUKANA GALLUPPIEN PERÄSSÄ....

Äänestä
  • äänesi.

    ei nyt niin paha vaihtoehto.

    Äänestä

  • En tullut katumapäälle. Halusin vain kertoa, että monilla perussuomalaisten ajatuksilla on laajempaa kannatusta kuin illan tulos tulee olemaan. Nyt pitää vaan saada demarit ulos, Heinäluoma on niin vastenmielinen tapaus.

    Äänestä

  • Niinistön äänestäjä kirjoitti:

    En tullut katumapäälle. Halusin vain kertoa, että monilla perussuomalaisten ajatuksilla on laajempaa kannatusta kuin illan tulos tulee olemaan. Nyt pitää vaan saada demarit ulos, Heinäluoma on niin vastenmielinen tapaus.

    ÄÄNESTÄMÄÄLÄ NIINISTÖÄ AUTOIT SISÄÄN EHKÄ TOISEN KOKOOMUSLAISEN EHDOKKAAN, JOKA EDUSTAA
    AJATUSMAAILMALTAAN SDP KOK YHTEISTYÖTÄ JOSSA HEINÄLUOMA ON MUKANA....

    Äänestä

ajattelutavastasi! ...tehty mikä tehty, häpeä edes!

Äänestä
  • VÄHÄN ENEMMÄN ROHKEUTTA HYVÄ MIES


    EI PIDÄ TAKERTUA GALLUPPEIHIN

    MIKÄÄN EI MUUTU JOS EI USKALLA VAIHTAA


    VAI AJATKO SAMALLA AUTOLLA 40 VUOTTA ?

    Äänestä

Samoin täällä. Pitkään mietin asiallista ehdokasta, Soinikin kävi mielessä mutta pikaisesti, olen saanut Soinista epämiellyttävän kuvan tämän viimeisen kauden aikana enkä luota mieheen yhtään vaikka toiset sen asioista joita julistaa onkin lähellä sydäntä. Luottopula ratkaisi.

Äänestä

Tämähän meni nappiin. Niinistön vedossa kaatui Heinäluoma ja perussuomalaisetkin pärjäsivät oikei hyvin ilman ääntäni. Aamun lehtiä oli mukava lukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinistöä Soinin sijaan kirjoitti:

Sorry, en äänestänytkään teitä vaikka ajattelin. Meni äsken Soinilta Niinistölle. Se Heinäluoma on vaan saatava pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu