Ehdotus äänioikeudesta

Jos suomessä saisi äänestää vain jos älykkyysosamäärä ylittäisi 100 pistettä niin meillähän olisi oikeasti kaikki hyvin! :)
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainoa oikea kannanotto on äänestää kolmen koplan ulkopuolelta. PerusS on meidän suomalaisten asialla.

Äänestä

Pitäähän sdp:läistenkin saada äänestää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En äänestä kirjoitti:

Jos suomessä saisi äänestää vain jos älykkyysosamäärä ylittäisi 100 pistettä niin meillähän olisi oikeasti kaikki hyvin! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu