Mielenrauhaa

Sain tänään tosi levollisen mielen, kun aamupäivällä tartuin sauvoihin ja lähdin lenkille. Aurinko paistoi ja linnut lauloivat. Tuntui levolliselta kävellä yksin. Hartioden jännityskin laukesi. Poikkesimpa samalla äänestämässä. Numero piirtyi paperille kevyesti.

Olipa matkalla kohtalokin pelissä taas kerran. Tuli vastaan tuttava pariskunta. He tarvitsivat apuani tulevalla viikolla. Mieliala senkuin parani - olen tarpeellinen. Vielläpä kerkesin venyttely jumpaan yle 2 tyttöjen kanssa.

6

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Painukaa

      ulos senkin TOLLOT.

      • Olisiko aika käydä sinunkin ulkona ja yrittää seestyä? Tuosta nimittelystä arvailen meidän olleen viestittelemässä aikasemminkin.


      • Ihanan
        meyri kirjoitti:

        Olisiko aika käydä sinunkin ulkona ja yrittää seestyä? Tuosta nimittelystä arvailen meidän olleen viestittelemässä aikasemminkin.

        ladyn kanssa kävelemässä.


      • murtzi
        Ihanan kirjoitti:

        ladyn kanssa kävelemässä.

        Määpä annan sulle pari neuvoo. Ladylle jutskataan mukavia, ei nimitellä esim tolloksi, käsikynkässä kävelään huom. ote vakaa ei puristava.

        Mulla on tunne et toimit toisella tapaa. Varo Lady häippäsee.

        Muuten oliko sitä Ladyä...


    • Tämän verran minä halusin kirjoittaa näistä vaaleista.

      Nytpä tiedät äiskä, sitten että kävin äänestämässä. (Kerronpa viellä sen verran, että tällä kertaan annoin ääneni ratkaista vaalikoneen. Katsotaan sitten seuraavissa, joko löytyisi eritavalla...)

      • Yksi juttu viellä, käyppä kurkkaan galleria sivuani, siellä on myöhästynyt s.lahja sinulle.

        Ps gallerisivulle pääsee, kun painaa hiirellä meyriä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      128
      6425
    2. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      71
      6273
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      376
      6215
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      4002
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      148
      2435
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      5
      2376
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      131
      1466
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      13
      1339
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1138
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      64
      970
    Aihe