Miksi USA ei hyökkää Pohjois-Koreaan vaikka se valmistelee yinkokeita,on USA:n vihollinen ja kohtelee kansaansa huonosti.Taitaa olla syynä se että Pohjois-Korealla ei ole öljyvaroja mitä USA tarvitsee.
Pohjois-Korea
Markku
9660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pohjois-Korea ei ole ottanut vuoronumeroa. Kyllä Pohjois-Koreaakin palvellaan kunhan jonossa olevat asiakkaat on palveltu ensin.
Pohjois-Korean lisäksi on monia muitakin maita jotka kohtelevat kansaansa huonosti."Pahan akseliin" kuuluvat maat joista on aineellista hyötyä.
Maailmassa on vain yksi valtio joka määrää kaiken,USA on ohittanut YK:n ja tekee mitä haluaa omien etujensa vuoksi mihinkähän tämä johtaa.
P-Korealla ei ole mitään mitä USA haluaisi, sen armeija on vahva (piessyt USA:n jo kerran), se voi pystyä toimittamaan ydinlatauksen USA:n alueelle ja sillä on pirun iso naapuri joka on tuominnut jo tämän käynnissä olevan sotarikoksen ja vaatinut sotatoimien lopettamista Irakissa.
Vaikka vähän heikompikin.
Kyllä Pohjois - korea pelaa itseään pussiin jos se jatkaa ydinaseen kehittämistä.
50 vuotta sitten YK:n joukot (ei USA:n) löivät kommunistien hyökkäyksen takaisin Kiinan ja NL:n
"vapaaehtoisista" huolimatta.
3 milj. ihmistä kuitenkin kuoli.
Jos Kim nyt hakee uusintaa, on se vuorenvarmasti hänen loppunsa.
Ydinaseen antamista noin agressiiviselle vallalle ei voi mikään kansainvälinen yhteisö hyväksyä.
Sehän on selvä, että "rauhanpuolustajat" Suomessa jo värkkäävät plakaatteja Kimin puolesta.
Asioihin se ei kuitenkaan onneksi vaikuta.
riitävästi öljyä, jota se ryösti Talebaaneilta ja Serbeiltä, ovatko raukat voineet tehdä edes autoihinsa öljynvaihtoa.
että Pohjois-Korea ampuisi ydinkärjen/ydinkärkiä Yhdysvaltoihin, jos Yhdysvallat hyökkäisi sinne.
Pohjois-Korea on seuraava kohde, ja sen kun jenkit tekevät(jos säilyvät siihen asti) niin se tulee olemaan usan viimeinen teko, siellä jenkit ottavat niin lujaa turpaansa, että mikään ei estä sitä, ja kiina ei tule tykkäämään jenkkien iskua kommarivaltioon joten, bye bye jenkit!
ja sen jälkeen kohteena pitäisi olla iran(mutta jenkkejä ei taida olla enää silloin kun isku pitäisi toteuttaa)
Tekeväsi jos ydinsota alkaisi Kiinan ja USA:n välillä?
Et mitään koska Sinä olisit jo tekemässä kuolemaa.
Ihmetyttää, ajatteletko yhtään mitä kirjoitat?
Kyllä ne kellot soisivat myös Sinulle.