Ari häpeä

Ari saisi hävetä Remun kommentista , pikkuskidi Ari ei tiedä musikista mitään, Remu on legenda ja osaa musikin 100%. Mitä sen pikkuskidin päässä oikeen liikuu ????? Toivottavasti ei voita , minä en ääneni anna hänelle.
101210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hesassa ei olisi montakaan bändia eikä muusikkoa jos niitä ei olisi täältä Hämeestä tullut. Tampere, Lahti, Heinola ja Kouvola täältä tulee muusikot.

Nousee hirveä haloo jos nuori lahtelainen rokkari sanoo selkokiellä mitä ajattelee, 30-vuotta sitten pinnalla olleesta bändistä ja sen sekaviapuhuvasta vanhasta rumpalista. Se mitä Ari sanoo on faktaa sen voi todistaa vaikka Klaus Järvinen.

Kun puhutaan suomalaisesta rockulttuurista Remu ja Hurriganes on ykkösnimi jota ei ole kiistänyt Arikaan.

Äänestä
  • mitä Ari sanoi Remusta tai päinvastoin;oD.

    Tää on nyt tätä, yhtä ennakkosuosikkia yritetään pelata pois, aika säälittävää... Tätäkin asiaa on jankattu täällä jo kolme päivää putkeen

    Äänestä

kuules Idols finaalin voittaja ei ole meidän kansan päätettävissä vaan Mtv3 on kauan sitten jo päättänyt kuka on voittaja, joten turhaan rahaa annat, no mikäpä siinä jos koet itsesi rikkaaksi ja voit sillä tavalla vaikuttaa, mutta eipä muuten.

Äänestä
  • Mitä intressejä MTV3-nimisellä ohjelman jakeluyhtiöllä olisi peukaloida tuloksia..

    Idols-formaatin oikeudet omistaa ylikansallinen Fremantle Media myös suomessa, ja levy-yhtiö Sony-BMG kirjoittelee levytyssopimukset voittajalle ja haluamilleen finaalista pudonneille.

    MTV vain välittää... ja maksaa välitysoikeudesta suuria summia.

    Äänestä

tämä on sinun häpeäsi, koska tulet laukomaan tänne typeriä kommenttejas niin suuresta legendasta kuin Arista.

Äänestä
  • Hyvin sanottu! :D

    Äänestä

Älä anna äänesi hänelle ;)! Remu, se pieni menninkäinen, ei todellakaan osaa muuta kuin louskuttaa rumaa leukaansa. Taitaa Remua oikeesti hirvittää lahjakas lahtelainen, kun vanhoilla päivillään jaksaa edes kommentoida Arin heittämään läppään. Pisteet siis Arille.. suora puhe kunniaan. ps. arihan sanoi kunnioittavansa Remun tekemää uraa, laulutaidottomuudesta ym. huolimatta.. älä siis menetä yöuniasi.

Äänestä

Hautaan joutas koko äijä saatana !

Äänestä

Huamasin, et se Remu oli kyll ihan kännis, ett mitä se muka osaa arvostella mitää. Osaa se musiikkii tehä, mut ei arvostella.

Äänestä

Jos Ari sano sen vaan vitsillä?? Ymmärrän hyvin kantasi, vaikka pidänkin suorista ihmisistä, mutta tuota ei olisi kannattanut miljoonalle katsojalle sanoa. Vaikka olenkin nuorempaa sukupolvea ja ajattelet varmaan, että en tiedä edes kuka tuo kyseinen Remu on, mutta tiedän, että hän on legenda! Vaikka Ari sanoi TODELLA typerästi, en silti anna sen pilata sitä, etteikö hänellä olisi aivan mahtava ääni ja siksi olenkin Arin fani yhä! Ei muistella pahalla, jookos?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miu-55 kirjoitti:

Ari saisi hävetä Remun kommentista , pikkuskidi Ari ei tiedä musikista mitään, Remu on legenda ja osaa musikin 100%. Mitä sen pikkuskidin päässä oikeen liikuu ????? Toivottavasti ei voita , minä en ääneni anna hänelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu