Pimeydenvaltojen avustuksella voittoon päässyt Lordi vie Suomea tuhoon.
Tiedättekö islamistit julistavat fatvan, eli kirouksen Suomen ylle euroviisujen takia, koska satiirinen laulu Israelista lauletaan julki täällä Suomessa.
Islamistit ovat julistamassa fatvaa jos sallimme Israelin laulavan laulun jossa satiirisesti lauletaan Iranin ydinpommista.
Se on niin paha loukkaus, että itsemurha pommittajia tulee Suomeen.
Tämä on tietenkin Mellerin puheesta, mutta miettimisen arvoinen asia.
Tiedättekö islamistit julistavat fatvan, eli kirouksen Suomen ylle euroviisujen takia, koska satiirinen laulu Israelista lauletaan julki täällä Suomessa.
Islamistit ovat julistamassa fatvaa jos sallimme Israelin laulavan laulun jossa satiirisesti lauletaan Iranin ydinpommista.
Se on niin paha loukkaus, että itsemurha pommittajia tulee Suomeen.
Tämä on tietenkin Mellerin puheesta, mutta miettimisen arvoinen asia.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suosittelen että tarkistat ensin kun käytät jotain hienolta kuullostavaa termiä
Ei täällä omia puhuta. Meller kertoi asiasta.
Lordo toi viisut Suomeen ja nyt Israelin laulu on saanut Islamistit uhkaamaan Suomea.
Jos se laulu esitetään tulee Farva ja sitten tulevat pommimiehet.
Ole sinä itse valittamatta.
Suomea seuraa Miljarseja 2 ihmistä ja se on suuri asia,kkyllä muhamettilaiset aikovat kostaa jos se laulu lauletaan.
Ennen kuin käyttää hienoja sanoja.
Fatva ei ole "kirous" kuten ketjun aloittaja sanoo.
Fatva (fetva) on tappokäsky..
Ei sinänsä kuitenkaan yhtään herkullisempi.
Melleriin suosittelen suhtautumaan varauksella.
En muista kuinka monen imaanin julistama kirous.
Kyllä se on aivan kirous, voit olla asiasta erimieltä.
Ne Imaanit ovat monessa erimassa josta julistavat kirouksensa.
Sen jälkeen yleensä muhammedilaiset alkavat ne itsemurha iskut.
Lisäksi murhaajat pääsevät marttyyreinä suoraan paratiisiin, jossa oliko se 40 neitsyttä harjoittavat seksiä ja muuta marttyyrien kanssa.
Se on sitten niin usko tai älä.
Voit toki väittää mitä haluat.
Suosittelen että tarkistat asian.
Miksi niiden täytyisi tehdä itsari-isku?
Kyllähän suomessa saa ihan vapaasti jättää pommikasseja vaikka minkälaisen määrän mihin vain, ilman että kukaan ihmettelee mitään. Tämähä on niin sinisilmäistä kansaa, että oikein sääliki käy... Vaikka sehän on tietysti vain hienoa jäännettä niiltä menneiltä ajoilta, jolloin suomalaiset saattoivat aina luottaa toisiinsa...
No, kait täällä sitten (pedon)aikoinaan viimeistään otetaan se järjestelmä käyttöön, joka kontrolloi ihmisiä, muka "niin tarkasti että kaikki terrosristit ja rikolliset plokataan jo ennen kuin mitään ehtii tapahtua"... Valvotaan kansalaisten "turvallisuutta ja hyvinvointia"..., taii, olisikohan "ylläpidetään" parempi ilmaisu... Niin, -sensorit toimii ja tietsikka räknäilee, -kait samalla kertaa senkin ettei kukaan "lihota itseään sairaaksi" yms. "hyöty- terveyskontrollia". Sensorit tulevat... Suomalaisethan rakastavat kaikkea uutta "hienoa" tekniikkaa. Ja taas se sinisilmäisyys; täällä kaikki uusi on aina "hienoa"...
mukana kuin entisessä Vesivehmaan jenkassa. "Siinä meni nuoret sekä vanhat samalla lailla"
Ensinnäkin se on Fatwa eikä fatva.
Toiseksi, fatwa on uskonnolinen määräys eikä mikään kirous.
>
Eipä Tanskassakaan ole vielä pamahtanut.
Ketä tällainen avuton pelon-lietsonta yritys oikein palvelee?
siis kuka sen israelin laulun on säveltänyt ja varsinkin sanoittanut? minun tietääkseni toni putaansuulla ei ole mitään tekemistä kappaleen tekemisen kanssa. sen on tehnyt jumalan valitun kansan edustaja. ja sen on valinnut israelia edustamaan jumalan valittu kansa. oletko sä ihan pimee?
nuo on suunniteltu lampoisempaan ilmanalaan,nuo sytyttimet jiatyy kylymassa toimintakelvottomaksi, ehka heinakuun helteilla vois onnistua?
Siis Lordi pääsi pimeydenvoimien avustuksella voittoon, jokainen joka näki sen esityksen tietää sen.
Nyt Suomi on vaarassa joutua Islamilaisten kirouksen alle.
Jos euroviisuissa Israel laulaa sen laulunsa, jossa satiirisesti viitataan Iranin ydinpommiin ja juutalaisten joukkotuhoon se kirous laitetaan täytäntöön.
Siitä saattaa tulla noon suuri kohu, että Suomalaiset ei tajua.
Europliisut on niin iso tapahtuma, että 2 miljardia ihmistä kattoo sitä.
Miksi teidän pitää tätäkin asiaa vaan kritisoida, eikö kannattaisi alkaa miettimään, miten Israel saataisiin pistämään laulu boikottiin ja kuinka voisimme alkaa kampanjan, että me kristityt emme ole Israelin puolella tässä asiassa.
Meidän tulisi nyt rukoilla, että Israel ei laittaisi sitä laulua ja aloittaisi kirusta rakkaan puhtoisen maamme ylle. Ikävää jos islamistit hyökkäävät.
kuulisi islamin kirousta, ei sillä ole mitään kirous voimaa, koska ei Jumala ole sen takana, ei allah ole mikään JUmala, se on ainoastaan islmilaisten ajatuksen mielikuvitus jumala, ei sillä oo mitään merkitystä, ainut on se, että he hullun lailla uskovat fiktioonsa, ja itse voivat aihutttaa tuhoa vihassaan ja vimmassaan mielettömillä itsetuhoisalla uskollaan.
-Suomen poliisn ja armeijan asia on pitää islami kurissa Suomessa, ettei se pääse tänne tuhojaan tekemään, allahista ei ole mitään vaaraa, koska sitä ei ole olemassakaan !
Olisi oltava kunnioitusta islamisteja kohtaan. Ei maailmaa paranneta toista uskontojärjestelmää tuomitsemalla, lisää vihaa vain kylvetään. Lisäksi vain ääriainekset saavat eniten näkyvyyttä ja heidän kautta tuomitaan koko muhammettilaisten kansanosa. Ihmiset keksivät kokoajan lisää näitä Lordi-juttujakin omasta päästään, yleensä näiden tarinoiden takana on joku syvästi fundamentaali uskova, jotka kokevat pahuuden voimia päivittäin omassa maailmassaan. Mitä syvempi uskova, sitä hurjimmaksi jutut menevät, siksi näiden juttujen kautta uskovien totuusarvo laskee kokoajan