JUHA MIETO !

Juha Miedon ehdokkuus oli todellinen ässä hihasta! Jännityksellä ootan ku Juha pääsee ääneen! :D heh.. varmasti kuunnellaan kun mietaa sanelee :)
92149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onnittelut Juha Iisakille vanhalta 60-luvun kilpakumppanilta!

Äänestä

Onko se hyväkin meriitti eduskunnassa, että on hävinnyt hiihtokisat sadasosalla?

Äänestä

Mieto ei ole mikään järjen jättiläinen joten mitähän on hänen äänestäjänsä samaa voi sanoa Alatalosta

Äänestä
  • Kunnon takametsien juntti se mietaa. Kepullehan on vain tärkeintä että edustaja tunnetaan jostakin asiasta. ( ei sillä ole väliä mistä, kunhan vaan juntit äänestää.) Olisi mielenkiintoista nähdä seuraavaksi mieto pääministerinä ja esimerkiksi alatalo puolustusministerinä! Kyllä olisivat maailmalla "äimän käkenä" kun nämä kaksi herra latelisivat asioita. Hahhaaa.....

    Äänestä

Voi miten voi olla mahdollista, että Juha Mieto pääs eduskuntaan? Mitä ihmettä oikee ihmisten päässä pyörii? Huh-huijakkaa! Onneks sentää Hämeläiset tajus olla äänestämättä Riitta Väisästä! Joku roti pitäis olla!

Äänestä
  • Ei osannut koulun jälkeen edes lukea.
    Hiihto hänellekkin maistui.
    Sunnuntain hesarissa on tarina kyseisestä herrasta voipi vilkaista.
    Koulumenestys ja äly harvoin kohtaavat.
    Koulussa menestyjät ovat yleensä aivoiltaan koneita,jos jotakin opetetaan se jää muistiin
    mutta yleensä luovuus puuttuu.
    Parhaiten menestyneet liikemiehet ovat yleensä
    vähän kouluakäyneitä perustaneet oman yrityksen ja näin hankkineet omaisuutensa.Mainittakoon vaikkapa eräs Lilbakka. Myös eräs herra Gorbatsov
    oli ennen politiikkaan ryhtymistään traktorin apukuljettaja
    Mieto pärjää politiikassa luultavasti paremmin kuin nämä etelän kanat eli nais edustajat.

    Äänestä

MIETOA EI hyväksytty kunnanvaltuustoon sen omituisten pöpinöiden takia mutta ,eduskuntaan kyllä, ihmettelen suuresti mikä on tämänpäivän edustus taso. Mie
taan pöpinöihin oltiin kuulema kyllästytty kun ei ollu häntää ei päätä missään asioissa.Kaippa Kurikkalaiset tahtoi päästä äijästä eroon ettei sekoile kaikkien kyläläisten puolesta.Sekä kaikkien asioihin.

Äänestä

Juha Mieto sopisi kyllä paljon paremmin rautakauppojen kevätmarkkinoille mammamagneetiksi, kuin eduskuntaan tyhjän pantiksi.

Äänestä

Se on totta ettei Mietaan kieeltä ja ajatusmaailmaa ole varmaankaan "sliipattu" ainakaan väkisin salonkikelpoiseksi.

Koulutus tai ns: kirjasivistys sekä muotitettu "näennäisosaaminen" ei takaa kykyä ilmaista tai edes ymmärtää oikeaa ihmisten osaa ja sen seurauksia mitä äänestäjillä on.

Vaikka Iisakilla ei olisikaan erilaisia tutkintoja tiedä vaikka hän saa sanotuksi sekä kiinnitettyä huomiota siihen mistä äänestäjät ja moni muu suomen kansalainen joutuu kamppailemaan tämän "kirjaviisaiden rahan arvomittariyhteiskunnan " seurauksena.

Sillä se on varman että, olettamus siitä että, markkinahysterialla synnytetty kulutusrobotti kansailenen on vain osa yhteiskunnan kokonaisuutta ja jatkuvaan kasvuun ja sen avulla eriarovistamaan ahneuden maksimointiin johtanut rahanarvopolitiikka ei johda kokonaisvaltaiseen yhteiskuntarauhaan pitkässäjuoksussa.

Olipa "hiihdettävä matka mikä tahansa" ja häviääkö sadaosalla vai sadalla miljardilla?!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karismaa kirjoitti:

Juha Miedon ehdokkuus oli todellinen ässä hihasta! Jännityksellä ootan ku Juha pääsee ääneen! :D heh.. varmasti kuunnellaan kun mietaa sanelee :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu