Onnea Vihreiltä!

No onnea, meidän Vihreiden puolesta.

Jos ei reunaehdot ole ihan karmeita, tapaamme samassa hallituksessa?
2179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän vihreillä ole mitään asiaa tulevaan porvarihallitukseen, sillä sehän on selkeä vasemmistopuolue kuten nähtiin mm. viime presidentinvaalien yhteydessä.

Eiköhän se vanhan kunnon RKP kelpaa parhaiten sekä Kokoomuksella että Keskustalle. Ruotsalaiset ovat tyytyväisiä kunhan vain saavat jonkun ministerisalkun eivätkä turhaa ole vänkäämässä vastaan hallituksessa.

Äänestä
  • Ei ollakaan väkisin tyrkyllä.

    Päinvastoin, saatetaan hyvin jäädä mieluusti vahvana, juuri voimistuneena vaalien voittajapuolueena oppositioon ja kasvattaa siellä demarien kanssa voimia niin että seuraavalla kerralla niukkaenemmistöinen porvarihallitus kaatuu ryskyen nurin!

    Toisaalta porvareiksihan jotkut täällä vihreitä haukkuvat.

    Itseäni kokoomuksen voitto ei häiritse. Elämme tässä ratkaisussa, omista periaatteistamme tinkimättä.

    Oli ilmeisesti kokoomuksen vuoro voittaa. Onnea heille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itkemätön Iines kirjoitti:

No onnea, meidän Vihreiden puolesta.

Jos ei reunaehdot ole ihan karmeita, tapaamme samassa hallituksessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu