kokoomuksen voitto taitaa kilpistyä Niinistön äänivyöryyn. Ne edustavat suurinta osaa kokoomuksen voittamista äänistä verrattuna edellisiin eduskuntavaaleihin. Ettei se tainnut olla lopultakaan niin suuri voitto. Pelasti myös Kataisen. Nyt Niinistö kai kertoo ettei hän ehdottomasti pyri seuraavaksi presidentiksi ja sitten jälleen vaalien lähestyessä kertoo että kun kansa niin ehdottomasti vaatii, niin hän nyt kyllä on pakotettu suostumaan. Näin hän vie kuin kuoriämpäriä ...!
Niinistön äänet
ei ole totta
4339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Näin siinä kävi niinistö toi suurvoiton. Mitä pressan hommiin tulee kansahan rakastaa vaatimattomuutta. On kuin olympialaisten voittaja, pyörii ja kihertelee sattuuhan sitä tyyliin.
On kerrassaan hienoa , että joku ihminen pystyy tuollaiseen äänipottiin Suomessa. Täytyy kyllä olla karisma kohdallaan ja paljon muutakin.
Onnittelu Saulille.
Niinpä, olet oikeassa. Niinistö pelasti Kataisen.
Ja Eero Heinäluomahan sai ENEMMÄN ääniä kuin Katainen. Että näin.
Mutta Tuomioja päihitti SAK:n lellikki Heinäluoman samassa vaalipiirissä !!!! Revi urpo siitä !!!