YLE:n sosialisointi käyntiin, kokoomus

joka paikkaa propagandaa että YLeltä pitää poistaa tv-maksu. Näin saataisiin aikaiseksi yhtiö jonka johdossa kokoomuslaiset pääsivät tilaamaan ohjelmia ja muita "herkkuja" aivan rajattomasti. Lopulta kuitenkin tavoitteena YLE:n yksityistäminen ja myyminen ulkomaille tai pilkkominen osiin Sanoma OYlle tai Almamedialle, kun rahoitus on saatu sellaiseksi että yhtiön tulostiedot voidaan esitellä suursijoittajille! Tässä teille YLE:n henki A'la kokoomus!
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nimeksi tulisi SALE. Sauli Pesuskooni sais päättää ohjelmista. Opposition ohjelma-aika (5 min) arvottas kerran kuussa. Saulilla olis kuitenki Veto-oikeus ja hän voisi senkin perua. Varsinkaan huonontuneista USA- ja Venäjä-suhteista ei sais tiedottaa. Tähän memmessä salaiset eurooppalais/amerikikkalais/Sirinovskilais-yhteydet sais ohjelma aikaa rajattomasta Suomen TV:ssä.

Äänestä
  • ehdokkaat kertomaan lupaavista näkyvistä seuraavalla viisi-vuotis-kaudella: Talous kasvaa ja rakennamme lisää Ydinvoimaa Pohjois-Koreasta tuodun teknologian avulla sillä mikään muu maa ei sitä meille enää myy tai missään muualla ydinvoimaa ei enää rakenneta!

    No meno ei paljon enää nykyisestä muuttuisi. Ei ihme että uskottavuuspula vaivaa mediaa kokoomus-laidasta kokoomus laitaan.

    Äänestä

  • kokoomuksen kirjoitti:

    ehdokkaat kertomaan lupaavista näkyvistä seuraavalla viisi-vuotis-kaudella: Talous kasvaa ja rakennamme lisää Ydinvoimaa Pohjois-Koreasta tuodun teknologian avulla sillä mikään muu maa ei sitä meille enää myy tai missään muualla ydinvoimaa ei enää rakenneta!

    No meno ei paljon enää nykyisestä muuttuisi. Ei ihme että uskottavuuspula vaivaa mediaa kokoomus-laidasta kokoomus laitaan.

    hyvä että noista demareista päästiin eroon

    Äänestä

vallankäyttö. Miksi Yle ei voisi samalla lailla tienata rahansa, kun muutkin mediat. Ihan turhaa tämä TV lupa. Ylen aamu tv:tä ei viitsi edes katsoa esim. vaalien alla, kun kauhee kuhina Demareiden ympärillä. Oikeen etoo katsoa toimittajien ilmeitä, kun saavat mollata kaikkia muita, mutta Demareiden kanssa ollaan niin hyvää pataa että...! Kaikki asiantuntijatkin on jostain syystä yhden puolueen asialla ja se on sitten sitä demokartiaa. Minä en ainakaan halua maksaa lupamaksua joka pitää yllä yhtä linjaa.

Äänestä

kaikki yhteiskunnassa ja täydellinen säätely kansalaisvapauksissa ja oikeuksissa: korporaatiot päättävät. Kansanedustuslaitos kumileimasimena. Kaikki palvelut maksaa ja hinnat nousevat korkealle. Chile on latinal. Amerikan kallein maa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunkee kirjoitti:

joka paikkaa propagandaa että YLeltä pitää poistaa tv-maksu. Näin saataisiin aikaiseksi yhtiö jonka johdossa kokoomuslaiset pääsivät tilaamaan ohjelmia ja muita "herkkuja" aivan rajattomasti. Lopulta kuitenkin tavoitteena YLE:n yksityistäminen ja myyminen ulkomaille tai pilkkominen osiin Sanoma OYlle tai Almamedialle, kun rahoitus on saatu sellaiseksi että yhtiön tulostiedot voidaan esitellä suursijoittajille! Tässä teille YLE:n henki A'la kokoomus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu