virrankoskesta maatalousministeri

kauhavan kyösti virrankoskesta maatalousministeri.eikä mistään sairaanhoitajista eikö misseistä ei lääkäristä.vaan mies joke tietää kuinka puhdasta ruokaa tuotetaan.
7274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

eihän se paksu maatiainen vissiin mihkään ulkomaille o menossa, koska suomalainen viljelty ruoka on täyttä paskaa. puhtaudesta puhumattakaan.

Äänestä
  • Näytä faktatietoja suomalaisen ruuan paskaisuudesta. Tieteelliset tulokset puhuvat aivan muuta, suomalainen ruoka on maailman puhtainta.

    Jos maatiaisella tarkoitat jotakin negatiivista niin en ymmärrä. Maalaisuus on positiivinen arvo. Jos tarkoitat maatiaisella esim. heikkoa koulutusta, niin onko sinulla siihen varaa ? Virrankoski on korkeakoulututkinnon suorittanut, käytännön maanviljelijä, MEP , entinen kansanedustaja, EU:n valiokuntien jäsen, ja paljon , paljon muuta.

    Millainen CV lienee itselläsi ? Nyt saat kehua itseäsi, faktaa kehiin...

    Äänestä

  • sano osoite niin pääset syömään puhdasta kiinalaista halpaa kissanlihaa.

    Äänestä

ei enään kepuleita maatalousministeriöön. Pura, pesälä, korkeaoja ovat aiheuttaneet valtavaa vahinkoa maataloudelle. Hemilän ja koskisen aikana edistystä tapahtui. vanhasen hallitus romahdutti maataloustulon tiloilla 25000 eurosta 15000 euroon tilaa kohden hallituskauden aikana. Kepulit vehkeilyn ansiosta perseenkaivelijoiden joukko virastoissa on kasvanut ja viljelijöiden määrä romahtanut ja tuet valuvat viljelijöiden ohitse suunittelijoille, tuumailijoille ja teollisuuteen.

Äänestä
  • Hemilä teki Suomen maataloudelle todelliset kylmät. Kts.ao.linkki:
    http://www.pulliainen.net/ep/html/54.html

    Kun tilakoko nostetaan niin suureksi , että sitä ei enää jaksa viljellä perheen voimin, niin tilojen näennäinen kannattavuus paranee. Tomintatapa on aivan sama, kuin näillä suurilla saneeraajajohtajilla. Potkitaan työväkeä pois ja teetetään sama työ jäljelle jäävien avulla, niin firman kannattavuus nousee.
    Todellinen ,tuloksellinen johtaja on se, joka pystyy nostamaan yrityksen kannattavuutta samalla työntekijämäärällä tuottavuutta kasvattaen. Ei maatilojen lopettaminen ole tuloksellista maatalouspolitiikkaa. Se on epäonnistumista, kuten Hemilän tapauksessa kävi.

    Äänestä

Kepu-uskovaiset yrittävät Ilkka-lehden kustannuksella Virrankoskesta maatalousministeriä. Mieshän on vain Hokkasen tekele, pysyis Brysselissä, kun se on sinne valittu. Mitä tekemistä miehellä on maatalouden kanssa? Matematiikan opettaja Kauhavalta, joka harrastaa maataloutta tukiaisten toivossa. Riittääkö kepulaisille pelkkä puoluekanta maatalousministeriksi.

Etelä-Pohjanmaalta tulee ministeriksi Paula Risikko. Kepulaiset eivät ole onnistuneet saamaan valtakunnantasolle maakunnasta kansanedustajia. Vihriäläkin hukkasi aikaansa kuusi kautta eduskunnassa eikä puhettakaan ministeriyydestä.

Äänestä
  • RISIKKO ON KIPUSISKO.TUSKIN KOK MIEHET AKKOJA MINISTEREIKSI PÄÄSTÄÄ.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on saletti kirjoitti:

kauhavan kyösti virrankoskesta maatalousministeri.eikä mistään sairaanhoitajista eikö misseistä ei lääkäristä.vaan mies joke tietää kuinka puhdasta ruokaa tuotetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu