Joo olin tois kaudel kattomas HPK-Ilves pelii ni aina tauoil tuli pelkkii mainoksii,esim "huolla nyt autosi pärnäsen korjaamolla"ja pelaajaesittelynki kohal oli esim numero 9 Ville Leino R-kioski.Ihme ettei erätauoilla pyöri ostoskanava skreenis,vai onko hpk:lla semmonen?.Musiikin puuttuminen latisti tunnelman ja sikakatsomokin oli aivan perseesta
Hpk:n hallissa ei musiikkia?
Ostostvgdfd
8606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no tuota, ite käyn kattoon sitä peliä (jääkiekko)! enkä kuunteleen musiikkia jos tarkkoja ollaan. sikakatsomosta oon kyl samaa mieltä...
toissa kaudella olit pelissä ja nyt vasta hoksasit ettei ollut musiikkia, kai se johtuu siitä etä sponsoreita riittää niin ei tarvi laittaa täytemusiikkia
Kuuntele tuolta sivuilta löytyvä kolmas biisi, niin tulet perin iloiseksi, kenties jopa paremmalle tuulelle :-)
http://www.members.lycos.co.uk/jaakone/
Ei ehkä hyviä, mutta hampaat irvessä tehty!
Osoittakaapa kunnioitusta parempienne edessä, ulkopaikkakuntalaiset jullikat. Hämeenlinnalainen sikakatsomo edustaa sellaista jääkiekon asiantuntemusta ja nyansoituun tyylitajuun perustuvaa harkittua kärjistystaitoa, että sellaisesta muualla ei vielä nähdä uniakaan eikä vastaavanlaisiin demonstraatioihin kyettäisi harjoittelemallakaan.
Sikakatsomo oli oikea sikakatsomo, kun touhu ei vielä ollut millään tasolla organisoitua. Tultiin hallille pikku juubelossa, ja huudettiin kun pappilan takametsän perkeleet. Sitten sikakatsomo sai mainetta ja siitä alettiin mediassa puhumaan. Sen edustajat paistattelivat mielusti nimen kera milloin missäkin pikku lehdessä. Tehtiin itselle oikein paidat!! Ja näin sika oli viimein kesytetty.. Ellen väärin ole kuullut, niin Vanajanlinnan hotelli alkoi myymään tai ainakin suunnitteli ko. katsomoon "Elämysmatkoja". Sikakatsomosta tehtiin ry. Ettei taas tässäkin tapauksessa pienen pieni narsismin poikanen olisi päässyt hiipimään puseron sisään. Julkisuutta tarjottiin, ja siitä ei maltettu pysyä erossa. Kumpa olisivat vain pitäneet hallin ulkopuolella matalaa profiilia, mutta kun ei niin ei.
No on sitä muuallakin. Kun katsot Jokerien fanilaumaa, niin en voi välttyä ajatukselta, että kaikki itä-helsingin imbesillit on syydetty samaan katsomoon laulamaan mitä huonoimpia kannatuslauluja. Parempi kun sitten huutaisivat vain joukkueen nimeä. Jotenkin tulee aina mieleen, että suurin osa huutajista on jotenkin vähä-älyisiä alemman yhteiskuntaluokan edustajia, joilla ei tosiaan elämässä ole muuta kuin jääkiekko.. No kaippa näitäkin toppahousuja tässä yhteiskunnassa sitten johonkin tarvitaan.. Vaikka haisteleen liimaa kontulan asemalle.
Vai musiikkia se ostrogootti meni Hämeen halliin kuuntelemaan. Meikäläinen menee yleensä katsomaan jääkiekkoa. Se kun on jotenkin miehelle sopivampaa ohjelmaa ainakin täällä Oulussa.
KUULUU PELIIN.KYLLÄ MÄ MEEN ENEMMAN KATTOON PELIÄ KU NIITÄ OHEISMAINOKSIA
musiikkia haluat kuunnella niin mene vaikka ostamaan itsellesi viikkorahoilla radio :)