En lainkaan ihmettele kuitenkaan, että hän on menestynyt, sillä suurin osa katsojistahan edustaa samaa varhaisteiniyden ikäryhmää, johon "artisti" itsekin kuuluu. Itse olen aina pitänyt heavy-musiikista, mutta liika on aina liikaa - varsinkin, kun Arin käsitys eri musiikkityyleistä liittyy siihen minä vuosikymmenenä heavybiisi on tehty. On huvittavaa havaita, miten eri tavalla Kristian ja Ari suhtautuvat riskinottoon vaikka molemmat ovatkin heavymiehiä. Kristian otti riskin ja yritti näyttää kaikille, että hän osaa tulkita muunkinlaista musiikkia kuin heviä, kun taas ari ottaa riskin ja pysyy pelksätään hevissä. Se voi olla taitelijalle merkki siitä, että hän on uskollinen faneilleen, mutta juuri tässä mielestäni ilmenee ARin ongelma. Hän on vasta kilpailussa, mutta kuvittelee olevansa jo kovinkin suosittu. Nopeasti tuollaisen tavallisen pojan naama unohtuu.
Kristian on muusikko, jonka pääinstrumentti on laulu. Ari on laulaja, joka yrittää olla muusikko. Siinä se suurin ero.
Kristian on muusikko, jonka pääinstrumentti on laulu. Ari on laulaja, joka yrittää olla muusikko. Siinä se suurin ero.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tarjonnut itseään jo vuosikausia levypomoille mutta ei oo kelvannut.
sol what is yor point? speak up or bugger off.
Kristian hevimies? Millähän perusteella? Joidenkin mielestä on ilman muuta hevari, jos on pitkä tukka...
että jos hänelle laitettaisiin mekko ja korkokengät, niin se olisi huvittvan näköistä, mutta jois samn teksi arille, niin hän kävisi ulkonäkönsä ja äänensä perusteella naisesta.
minä muuten aluksi luulin aria työtksi!
mutta kristian ei todellakaan ole mikään hevimies! pelkkä pitkä tukka ei tee siitä sen enempää hevimiestä kuin hattu annasta soulista ihmelasta..
hevimiehen, että hän pitää hevistä ja kiljuu pelkäsätään heviä? ei tee.
ei sekään arista tee
hevimiestä, että hän pitää hevistä ja kiljuu pelksätään heviä? ei tee.
Jos tuo vittuileva ja ylimielinen pelle voittaa tuon idolssin, niin voin taata, ettei siitä kuulla ku 2 kk. ohjelman loppumisen jälkeen. Sellasta honotusta se on, että ei tarvi jatkoon pyrkiä.
Mua ite rasittaa se, että Ari ei kestä tuomari arvosteluu, vaan alkaa vittuileen....
Munaton mies, menkööt kotiansa itkeen!
Kyllä mä sanoisin että sä oot asian ytimessä...omasta mielestäni Ari tai isoA no...se pulkannaru kuitenki on niin käsittämättömän ylimielinen kaveri ku olla ja voi jase vielä ennemmin tai myöhemmin kostautuu sille!mutta olen kyllä sitä mieltä et ainoo kolmesta jäljellä olevasta jolla on se tsemppi ja tahto jota tohon hommaan tarvitaan on KRISTIINALLA!!!!!
vaan paras ja hänen kuuluukin voittaa koko kilpailu. Ja uskon, että vaikka putoisi nyt niin kuultaisiin enemmän kun mistään muusta finalistista.