Tyttöystävälläni on synttärit ja hän pyysi geisha-palloja. Nyt kysynkin minkälaiset on hyvät? Minkäkokoiset olisivat aloittelijalle sopivan kokoiset? Kertokaapa mielipiteitänne jos kokemusta on.
Kiitos jo etukäteen
Kiitos jo etukäteen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Itsekin sain viime syksynä lahjaksi geishakuulat. No, hyvä niin, ja kokeilemaan niitä. Olivat sellaset kullanväriset painavat kuulat, ja ne pyrkivät samantien tippumaan pois.
Jätin ne muutaman kokeilun jälkeen kaappiin ja kävin itse sexishopissa valitsemassa n.k. kaksoispallot. Ovat narussa toisissaan, ja värähtelevät liikkuessani. Pysyivät hyvin sisässä reippaammassakin liikunnassa, ja jumppaaminen tuntui lihaksissa jo alta viikon jälkeen.
Nyt olen pitänyt myös näitä pienempiä yleensä vuoropäivin, etteivät lihakset tottuisi tietyn kokoisiin pallukoihin.
Ehdottomasti ekoiks palloiks juuri ne kaksoispallot(naruilla kiini toisissaan ja lenkki ulosvetoa varten). Älä osta niitä halvimpia vaan sellaiset silikonipäällysteiset, ettei pääse pöpöt mellastamaan. Itselläni oli ensimmäiset tuollaiset sfera-duo pallot, joita pidän joskus vieläkin, ovat vähintääkin miellyttävät käyttää ;)
Nyt sitten osaamme ostaa oikeanlaisen kuulat.
Minäki ajattelin omalle vaimolleni käyä sellaset hankkimassa.
Mutta vaimoni kyseli neuvoja niitten käytöstä. Kertokaa miten hyödynnätte noita palleroita?
lihasten jumppaa.
Pallot pimperoon ja menoks.
Ne voi myös ottaa helliin hetkiin ja jumpata lihaksia selällään maaten niin, että toinen vetää narusta ja yrittää saada pallot ulos. Sitä voi tehdä tietysti itsekin.
Kun aloin pitää g-palloja säännöllisesti päivittäin, alkoi myös lihaskuntokin parantua. Ohjeet oli pakkauksen mukana. Siinä suositellaan 20-30 min pitoa, mutta se on aloittelijoille sopiva. Tänäänkin pallot oli iltapäivästä ihan iltaan asti, ja saunaan mennessä mieheni ne poisti...
Tavallisesti markkinoilla myytävät pallot ovat naruilla kiinni toisissaan ja noin 3,5 cm läpimitaltaan. Sitten on näitä irrallisia, hieman painavampia ja pienempiä kullattuja tms. kuulia. Itse (synnyttämätön kolmekymppinen) sain sellaiset naru-versiot lahjaksi ja olin tietysti onnellinen että pääsen treenaamaan rakkauslihaksiani. Pahaksi onnekseni havaitsin olevani kyseisille kuulille liian timmissä kunnossa, ne eivät tuntuneet edes mukavilta saatikka että olisi joutunut tekemään töitä saadakseen ne pysymään sisällä... päinvastoin. Ajattelinkin että ehkä ne on tarkoitettu synnyttäneille naisille? Niissä sisällä olevat painavat kuulat kolahtelivat kävellessä mutta muuten ei ollut mainittava kokemus. Seuraava hankinta onkin nuo pienemmät... ja kun treenaus on kohillaan niin luoja paratkoon sitä miestä ;)
että ne narupallot eivät ole varsinaisesti lantionpohjan lihasten treeniin. Nautintoa ne kyllä tuottaa, mutta ei minusta ainakaan olisi kiva olla koko ajan orgasmin partaalla. Ainakaan ihmisten ilmoilla.
itse 4lasta synnyttäneellä on käytössä 2cm halk. olevat silikoniset, joten en siis suosittele synnyttäneillekkään noita narupalloja saati sitten nuorille ja synnyttämättömille!!
kullatuissa on se vika kun emättimen limakalvon eritteet värjäävät ne,muuttaen ne ikävännäköisiksi joten siksi silikooniset ovat parhaimmat!!
rakkauslihaksille jumppaa ja muita iloja sen myötä t:raili
Minulla on nämä kaksoispallot olleet käytössä pari kuukautta melko säännöllisesti. Voimistavat lihaksia ihan hyvin, ja samalla kiihoittavatkin, muttei ei näillä orkkuja tehdä. Ostin seksikaupasta.
Se on siinä jotta sulla on aivan vääränlaiset
sillä kun ne on oikean kokoiset niin niiden kanssa saa orgasmin ja jopa aika voimakkaan mitä ei voi ede`s miehen kanssa saada.
on siinä kyllä muutakin juttuja jotka pitää loksahtaa paikaleen ja se on näitten kaikkien yhteis`summa. siistiä vai????
95% naisista hommaa aivan liian suuret geissakuulat kuvitellen jotta minkä suuremmat niin on parempi mutta asiat ei ole näin .
kuten isosta kyrvästäkään ei nauti kun sen käyttäjä ei osaa käyttää sitä oikein.MUTTA PÄÄSÄÄNTÖ ON JOTTA MINKÄ SUUREMPI MELA SEN LYHYEMPI NALLI EIKÄ NAINEN KERKIÄ EDE`S KIIHOTTUA KUN MIES HEITTÄÄ LASTINSA JA SE ON SIINÄ))
voisin kyllä kertoa miten jyvät eroituu akanoista mutta tässä yhteydessä en viitti sillä se aiheutaisi aivan suuressa määrin ääretöntä katkeruutta))).
nuorille kokemattolille ei liian suuria, eikä mitään naruja sillä kyllä painovoima ne ulos sieltä ajaa,aloiteteen n.20-30min/kerta/viikon ajan jonka jälkeen voi aikaa lisätä tuntiin ja siitä edespäin!!metellisissa on se vaara että väri muuttuu ikävännäköiseksi ja se että saako ne puhtaaksi niin ettei tule tulehduksia.
itse olen 4lasta synnyttänyt, mulla on 2cm halk. olevat silikoniset jotka toimivat erittäin hyvin!
Tyttöystävällesi siis riittävät 1.5cm halk. olevat tai pienemmät riippuen iästä ja lantionpohjalihasten kunnosta,eli tunteeko jumpatessa ko.lihaksen jos tuntee niin pienemmät ovat paremmat!
tumppaat kaks golf palloo hitsillä ja piikkilangalla kiinni ja survaset persiljaan ykösellä niin kyllä muijallas lettuleviää ja kintut horottaa kohti joel hallikaista!!