Porvarihallitus tulee ja näyttää vasemmistolle mistä kana pissii!
Ai että mä nautin!
huhhuhh
11654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
.........YKSI PUOLUEJÄRJESTELMÄ ...........................
On vain yksilöllisiä ja yksilökeskeisiä suuria puolueita, kuten Kokoomuskin. Yhteisvastuuta ajetaan alas ja vaaleissakin tärkein asia on ensisijaisesti puolueiden johtohenkilöiden henkilökohtaiset pyrkimykset päästä hyväpalkkaisiin ministerinvirkoihin.
Siinä kun onnistuu, niin samalla kasvaa menestystä saaneen puolueen tukipotti jonka avulla voi sitten valehdella seuraavien vaalien alla entistä näkyvämmin.
Demarit pikainhimillistyivät vaalien alla pariksi kuukaudeksi, mutta eihän sellainen hallituspuolueelta mene läpi. Kokoomus teki samoin, mutta kun oli ilman vastuuasemaa sanomaa uskottiin.
ja ensi vaaleissa vasemmisto nousee , pääsee hallitukseen ja joutuu korjaamaan porvarihallituksen aiheuttamaa vahinkoa . Vahinko vaan että siihen ei yksi hallituskausi taas riitä. Näinhän tässä on ennenkin käynyt mutta kansa on aina aika ajoin yhtä tyhmä ja puskee päätään seinään..
odotan minäkin, vaikka olenkin vasemmistolainen. Neljän vuoden jakson jälkeen todetaan.....mitään ei tapahtunut, ei hyvää, eikä huonoa. Kepulit juoksuttivat kokkarit vauhdilla päin kiviseinää ja nyt tulee turpiin, että lätisee! Nenä litussa ja huulet turvoksissa käydään uuvveen taivvtoon!
se lienee ainut mihin porvarihallitus pystyy, tonkimaan kanan persettä.
Kaikista äänioikeutetuista Kokoomusta äänesti 14,4% ja kaikista suomalaisista 11,7%.
Jos OIKEISTOLAISIKSI luetaan Kokoomus, Suomen Keskusta, RKP ja KD, niin näitä äänesti vajaa 35% äänioikeutetuista. Näinköhän em. puolueiden piakkoin muodostama "keskusta-oikeistolainen" hallitus edustaa äänioikeutettujen ja suomalaisten enemmistön tahtoa?
Että en ihan hirveästi keuhkoaisi...
on kelvannut vasemmistopuolueiden aikaansaamat lapsilisät, tasa-arvoinen maksuton koulutus jne jne...Olisi kyllä pitänyt jättää sinut ilman noita tukia.
Mikään puolue ei yksin ole saanut niitä aikaan, joten suksi kuuseen.
ammattiyhdistysliikkeen hankkimat vuosilomat, palkalliset vapaapäivät ja lomarahat käyttämättä? Kyllä kaikki edut kelpaavat kokkareillekin.
kun kokoomuskanat näyttävät mistä se pissi tulee...
Just in case,
kokemuksia nautinnon aiheista ja antajista voi jakaa vaikkapa linkissä:
http://www.suomi24.fi/Keskustelu/Seksi/Leikit&fetissit.