Kertokaas voiko, koska minusta se ei ole nöyryyttä, että arvostelee Remu Aaltosta ja rupeaa tulkuttaa tuomareille, että ero tyylisuunnissa on siinä minä vuosikymmenenä heavybiisi on tehty.
Se on hieman sama asia kuin päättäisikin hiihtokilpailussa hiihtää latu vastakkaiseen suuntaan ja väittäisi jo ennen maalia voittaneensa kisan.
Minusta se on ylimielisyyttä.
Se on hieman sama asia kuin päättäisikin hiihtokilpailussa hiihtää latu vastakkaiseen suuntaan ja väittäisi jo ennen maalia voittaneensa kisan.
Minusta se on ylimielisyyttä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
voisitko sanoa mitä tarkoittaa sanaa nöyrä, koska olen ulkomaalainen. Kiitt
ylimielisyyden vastakohta.
väliltä?;oD. Koko soppa oli tuomariston syy, jos muistisi pettää, voit katsoa koko härdellin youtubesta.
Lehdet ovat ottaneet tuomarien kannan, mutta tänään oli kyllä hyvät kommentit Ariltakin iltiksessä hässäkästä.
Remu juttu on jo käsitelty moneen kertaan. Tyhjästä synnytetty älämölö.
Katsoin videon:
Nina ei ollut lopettanut lausetta, arihan yritti joNinan puheen aikana jupista jotain: "tässon yks pointti". Sitten yleisö upeaa kiljumaan ja Nina sanoo että hiljaa nyt ja sitten Ari rupeaa ojentamaan tuomareita. Ei Arin mielipidewttä edes kysytty.
Tuomarit arvioivat esitystä. Ei ole arin tehtävä arvioida. Olisi vain pitänyt turpansa kiinni, mutta kun ei voinut. Näkihän sen jo videosta, että poika oli sytytysherkässä tilassa. Se johtuu siitä, kun hän on niin ylimielinen.
Kyse on vasta kilpailusta. Vaikka Remu juttu olisi loppuun käsitelty, ei se koskaan muuta sitä faktaa, mitä Ari sanoi Remusta. Se on ylimielisyyttä enemmän kuin nöyryyttä.
Ari sano oikein,ei Remu todellakkaan oo mikään LAULAJA,rumpuja osas kolistella.
No herran jestas. Jos toinen kappale on rockia ja toinen ns. power
metallia (tai sinnepäin), niin eikö niissä ole muka eroa? Etkö sinä
muka itse kuule, että kappaleet ovat täysin erilaiset?
Taidat tietää raskaammasta musiikista yhtä paljon kuin Nina
Tapio: Kaikki on muka heviä, jopa raskaampi rokki.
Remu-jutun voisi jo vähitellen unohtaa, kun Arikin on jo
moneen kertaan selvittänyt asian oikean laidan. Tuo jankkaaminen
antaa Remu-faneista todella, todella typerän kuvan.
nyt ymmärränkin, ne olivat siis eri tyylisuuntaa. No siksi Ari varmaan on niin huono, koska laulaa kaiken samalla tavalla. Makuasioista ei kannata kiistellä, mutta uskon kuitenkin että Nina Tapio tietää jopa hevistä enemmän kuin joku 22 v mediahenkilö. Ero Kristianin ja Arin välillä on siinä, että Kristian on muusikko jonka pääinstrumentti on laulu, mutta ari on laulaja, joka yrittää olla muusikko. Varsinkin kilpailutilanteessa asialla on suuri merkitys.
Miksi K sitten putosi?
Itsehän sen sanoit: Media vääristää kuvan, Arin ylimielisyydellä on helppo myydä paskaa. Ei ole siis mikään kummoisen järjenjuoksun näyte kannattaa kilpailijaa, jolla on epärealistinen kuva itsestään ja joka noudsattaa kisan sääntöjä mielivaltaisesti.
ihan Nina Tapion kohdal menis väittämään. :) Moni muukin kuin musiikkiammattilainen on voinut perehtyä johonkin, vaikka heviin, ja sen historiaan ja suuntauksiin. Mutta kyllä täytyy ihmetellä mitä tää ny sua ja muitakin noin liikuttaa? Onko teidät pakotettu äänestämään Aria tai vaihtoehtoisesti olette kykenemättömiä siihen jos haluatte?
Kaikki noi tuolla varmaan ylimieliseks heittäytyy jos tarpeeks vaan sitä suosioo saavat. Varmaan itsellekin kävis niin, jos noin hehkutetaan. Tossakin pojanklopilla oli varmaan se oma kuvansa Remusta ns. ronskina miehenä, joka sanoo mitä tykkää, ja sitten ajattelemattomuuttaan oli tollast menny laukomaan. Musta varmaankin tos Ari-tapaukses ainoa haitta on se, että kun aina puhuu kuinka ei treenaa jne., niin tulee olo, että merkkaako sille asia oikeastaan mitään. Ja toisaalta kylhän jo joku Jääskeläinenkin osoitti ettei toisaalta nuo idols-tittelit menestystä takaa. Kuitenkaan noita muitakaan en voi äänestää, koska joukosta löytyy parempi laulaja, eli Ari. Mutta kattoo nyt, miten asiat kehkeytyy, joko äänestän Aria tai sitten en ketään.
onhan muut parempia
Minusta ei ole, sun mielipiteellä ei henk.koht. mun valinnoille ja mielipiteille ole merkitystä. ;)
...suosittelisin pitämään lärvin kiinni siitä musiikista. Tässä tapauksessa niillä vuosikymmenillä todellakin on merkitystä. Varhainen hardrock eroaa aikalailla nykypäivän metallista, varsinkin jostain powermetal-stratovariuksesta.
Hanki korvat.
hieman tyhmä, etkö olekin?
Pyydän anteeksi, että haukuin sinua. Olen pahoillani, koska huomasin, että olet sittenkin oikeassa.