Merikukka ja Matin sukukalleudet

Villi veikkaus on, että vihreät menevät hallitukseen Merikukan onnistuneen 'politikoinnin' myötä.
2293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No kukin tietysti panee parastaan. Niin varmaan sinäkin. Mikä siinä, Merikukka on hehkeä nainen Matille. Matti kyllä ikämiessarjaa Merikukalle.

Äänestä
  • Parastaan ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hovikelpoisuutta kerrakseen kirjoitti:

Villi veikkaus on, että vihreät menevät hallitukseen Merikukan onnistuneen 'politikoinnin' myötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu