Onko tietoa Myyrin kirppiseksestä? käsittääkseni avattu uusi vuoden alusta Liesitorille? kun ei netistä löydy mitään tietoa siitä? Onko kukaan käynyt myymässä/ostamassa siellä? paljonko pöytä maksaa? onko siisti? etc..
Myyrin kirppis
kukaan käynyt?
96425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kävin kerran, kun oli juuri avattu ja puolet pöydistä tyhjinä. Vaikutti ainakin silloin siistiltä, mutta en pidä itsepalvelukirppiksistä.
Soita 118 ja pyydä puh.no, niin voit tiedustella hintoja.
sekä myymässä että ostamassa käynyt, käy paljon ihmisiä, ekan viikon vuokra 35 eur, 30 eur taitaa olla seuraavat.
sekyllakin maksaa 35 euroo ja lisärit 32 euroo
Myyrin kirppis on erittäin siisti ja tavara vaihtuu tiuhaan...Tällä hetkellä viikko vuokra pöydästä on 35e ja lisäviikot 32e. Suosittelen! Paljon käy porukkaa, kun loistavalla paikalla, ja joka päivä auki.
Myyrin kirppis on todella siisti ja edullinen
ostospaikka. Esim. kodin sisustajalle ja tekee
siellä muitakin löytöjä . Jaksamisia kippitorin
pitäjille, sillä porukkaa käy paljon.
Kävin muutaman kerran Myyrin kirppiksellä vilkuilemassa asiakasmääriä ja siellä tuntuu käyvän koko ajan sellainen vilske että uskallisin sitten varata pöydän ja viedä tänään ison kasan naistenvaatteita myyntiin (vinkvink, seuraavat 2 viikkoa siellä on myynissä pöydällinen erittäin hyväkuntoisia nuorekkaita naistenvaatteita kokoa 38-42 / M-L, pelejä, sykemittari, kenkiä kokoa 39-40 ym)
Kirppis ainakin vaikuttaa todella hyvältä, pöydät olivat kaikki varattuna ja asiakkaita pörräsi ympärillä. Tulen sitten antamaan palautetta parin viikon kuluttua lopputuloksesta:)
Nyt on pöytä purettu ja sain kahden viikon tiliksi 300e (tästä vähennetty pöydän hinta)
Muuten olen tyytyväinen mutta hieman harmittaa kuinka paljon tavaraa katosi pitkäkyntisten mukaan. Merkitsin kaikki tuotteet hintoineen ylös ennen kirpparille vientiä ja yhteensä 500e:n tavarasta 100e.lla lähti varkaiden mukaan. Eli 20 % kaikesta myytävästä varastettiin! Myös yhdet farkut joissa oli hälytin...
Varasin ensi alkuun kaksi viikkoa parhaaseen sesonkiaikaan, mutta peruin toisen, kun en saanut ekalla vkolla edes omiani pois. Hirvittävä sotku, ihmiset kantaa tavaroita mukanaan ja jättää ne mihin tahansa myyntipisteeseen. Kävin joka päivä siivoamassa ja tsekkaamassa, mutta eihän omat tavarat pääse edes esiin, kun joku runttaa sylikaupalla sälää päälle. Rosvoille meni paljon. Tavara oli priimaa ja sitä oli paljon muuton yhteydessä. Pidin hinnat matalina, jotta pääsisin roippeista eroon. Olen myyny aiemmalla asuinpaikalla Keravan Femmatorilla menestyksekkäästi ja tiliä tuli viikosta puhtaana käteen yli 200 eur. Sitä suosittelen, nimenomaan myyjälle. Ostajana aion vierailla Myyrissä edelleen.
Me kävimme paikalla myös, liikeideat mielessä...Miten teidän mielestänne kirpparit toimivat parhaiten?Eli millaiset aukioloajat yms.Saako olla viikolla suljettu yhden päivän?Myyrissä kahvilanpuoli oli aika ankea, eli miten se vaikuttaa? Tavaraa tosiaan häviää myös Femmatorilla(myyty siellä kohta 2 vuotta), mutta suurin osahan löytyy muiden pöydistä. Eli eihän se ole kirpparin pyörittäjän vika vaan vika on asiakkaissa jotka pyörittelät tavaroita eri pöytiin. Siitä sitten seuraa se että seuraava joka vuokraa saman pöydän saa sun tavaroista myynnin...Munkin mielestä myyri oli aika sotkuisen näköinen paikka koska sälää oli joka nurkassa, mutta hyvillä toimenpiteillä siitä saa varmasti yhtä viihtyisän kuin esim. suosikkini Femmatori (keravalla).Myyjiä ja ostajia ainakin riittää myös myyrissä!