Kiitos Jyrki Boy

Ansiostasi PS sai edustajanpaikan pohjois-savosta! Kiitos vaaliliiton!
Jyrkissä taitaa elää "pieni" perussuomalainen?
2195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Veikkaanpa, että mielummin Jyrki olisi omalla korkealla äänimäärällään avittanut sisään eduskuntaan kunnon kokoomuslaisen edustajan ja samalla puolueelle 51. edustajan.
Periaatteessa työtapaturma, mutta tuskin toistuu jatkossa.

Jyrki vetää tästä lähtien mukaansa vain kokoomuslaisia. Antaa PerSujen hankkia itselleen ne suuret äänimäärät sieltä Suomen harvaan asutulta maasudulta ihan itsekseen.

Äänestä
  • Kuten huomasit, niin toinen Kokoomuslainen olisi päässyt pohjois-savosta ilman vaaliliittoa. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zake kirjoitti:

Ansiostasi PS sai edustajanpaikan pohjois-savosta! Kiitos vaaliliiton!
Jyrkissä taitaa elää "pieni" perussuomalainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu