simppa

kuka muistaa 80-luvulta sjlla pyörinyttä simppaa..onko maisemissa ja hengissä..eksyi lieron poluille kai..oispa kiva tietää siit oli synt 1967 kai...hakala oli kai sukunimi??
122662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

senkin joku teilannut. Mulukku äijä ja yhteiskunnan harmi!!!

Äänestä
  • olen eri paikkakunnalla,ja ei ole tietoa siitä 20 vuoteen..onko pyörinyt sjlla ja mitä tiedät siitä yleensäkin..sen elämästä???

    Äänestä

  • siis tietoo kirjoitti:

    olen eri paikkakunnalla,ja ei ole tietoa siitä 20 vuoteen..onko pyörinyt sjlla ja mitä tiedät siitä yleensäkin..sen elämästä???

    sitä simppaa joka on pohjasta kotoosin ja harrastaa moottoripyöriä?

    Äänestä

  • siis tietoo kirjoitti:

    olen eri paikkakunnalla,ja ei ole tietoa siitä 20 vuoteen..onko pyörinyt sjlla ja mitä tiedät siitä yleensäkin..sen elämästä???

    hyvinkin tapauksen, seurusteli aikoinaan äitini kans. Eipä ole miestä näkyny hetkeen aikaan, ehkä viime kesänä näin viimeks.

    Äänestä

silloin kun tiesin sen oli työtävieroksuva ja linnaskin ollut..täyttää kai jo 40v..olik saanut elämäänsä tasaisuutta??

Äänestä
  • missäs aivo-pauli lymyää??

    Äänestä

  • salvador d. kirjoitti:

    missäs aivo-pauli lymyää??

    on Thaimaassa munkkina ja juoksee 1500 metrin aitoja Tiibetin maajoukkueessa.

    Äänestä

elääks se ja dokaako ..onko viel kriminaali??onko kunnostautunut..vakavampii rikoksii???mia pyörii..????

Äänestä

ja kuustoistavuotiaasta astien linnakierteessä. Eipä oo näkyny vuosiin.

Äänestä

tiiän yhen pohjalaisen simpan, hyvinhän sille ainakin vuosisitten meni on vissiin pohjan nuopparin ohjaajana

Äänestä

Pääs joskus viime syksynä linnasta.Siitä asti ryypänny.Pyörii asemalla muitten deekujen kanssa.Eipä oo oppinu mitään.Nykysin vaan nii huonossa kunnossa ettei siitä oo vastusta ees toisille spurkuille!

Äänestä
  • siis hakalan simppa minä tunnen hänet myös, en enää asu seinäjoella mutta simpan kanssa tuli muksuna pyörittyä. toivon hänelle pelkkää hyvää. hitto jos jatkanut samaa rataa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seinäjokelaisia kirjoitti:

kuka muistaa 80-luvulta sjlla pyörinyttä simppaa..onko maisemissa ja hengissä..eksyi lieron poluille kai..oispa kiva tietää siit oli synt 1967 kai...hakala oli kai sukunimi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu