Meinasin jäädä tänään auton alle vihreillä. Kaveri ajelee toista kaistaa punaisilla ja puhuu puhelimeen..pystyi sitten just ja just väistämään etten jäänyt alle..Ehdin nähdä vain Auton merkin ja rekisterinumeron alkuosan..Voiko noilla tiedoilla saada jostain kuljettajan nimen? Vois kaveria vähän opettaa ajamaan
miten saan selville?
jalankulkija
10853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
rek:nro ja auton merkki kun ei kuljettajaa kerro. Ole onnellinen ettei käynyt mitään.
PS: kotipoliiseja on jo aivan tarpeeksi
auton omistaja kyllä kertoo kuljettajan nimen.
Sunkin ois ehkä kannattanut katsoa hieman ympärille ennen tien ylittämistä, vihreä valo ei suinkaan ole tae siitä että tien voisi ylittää turvallisesti, aina joku autoilija voi ajaa punaisia päin joko tahalleen tai vahingossa.
Kotipoliisina toiminen on myös aivan tarpeetonta, autoilija lienee tehnyt itsetutkiskelua sen verran mikä meni vikaan.
katsoin vaan, että yksi auto oli sinne pysähtynyt ja toinen tuli kovalla vauhdilla takaa sieltä toiselta kaistalta. Itsetutkiskelut ei aina auta. Pieni pelote toimii parhaiten noille "autokoviksille"
kovisteli.Tyhmyyttään vaan ajeli punaisia päin.Meitä riittää moneen junaan.
keskity vain hyvään tuuriisi kuski varmasti huokailli hetken ihan ilman "kovisteluakin".
vaikkakin kortti tuollaiselta pitäisi pois ottaa vähäksi aikaa
Kannaisi käyttää kävelykeppiä tai sauvoja. Pääset varmasti suojatiellä yli, kunhan pidät sauvaa edelläsi sojottamassa eteenpäin. Se hillitse kummasti autoja. Toisaalta, jos joku ajaa sauvaasi, niin omahan on asiansa. En kylläkään suosittele huitomaan sillä.
Jalankulkijoilla pitäisi olla jonkinlainen tunnistenumero. Sen avulla ne saisi helpommin tunnistettua. Aina riittää niitä, jotka hyppivät milloin mistäkin auton eteen.
Suojatiellehän kävellään aina! autot ei kuulu keskustaan ja itse kävelen aina eteen ja nautin siitä, kun ne joutuvat pysähtymään. Hahaha..
kiistää kaiken,vaikka oisitkin rekkarin nähnyt.Älä leiki kotipoliisia,vaikka kyllähän tuollainen ketä tahansa vituttaa. :(