Olen kaipaillut Hannu Matintupaa Järviradioon Tietääkö kukaan missä Hannu on?
En voi sietää kyseisen radion toimittajaa nimeltään Lasse Mansikkaaho.Hän on toimittaja jos kuulen hänen ääntään niin välittömästi vaihdan toiselle asemalle.
Mansikkaaho on haastattelija joka yrittää laittaa haastateltavan suuhun sanat.Tyyliin"Oletteko Hannu Matintupa sitä mieltä,että teitä ei ole kuultu viimmeaikoina Järviradiossa".
Kovin on myös uutisanti kevyttä Järviradiossa tänään mm Multialla eräs koira menetyi jäihin,palokunnan pelastusyrityksistä huolimatta.
Minulta jäi koira nimi huomioimatta mutta täytyy
katsoa huomenna Ilkan kuolleista jos vaikka siellä olisi kuolin ilmoitus.Tuntui olevan niin tärkeä koira.Varmaan oli mukana kyseisen kunnan
päättävissä elimissä.
Toinen vakava onnettomuus josta Järviradio ketoi kun eräs joutsen oli joutunut suureen vaaraan.Livahti korvien ohi oliko joutsenella nimeä vai oliko se vain nimetön joutsen.
En myöskään päässyt selvyyteen mikä oli joutsenen kohtalo,lieneekö tällä hetkellä ns tuonelan joutsen vaiko vielä lentelee keskuudessamme.
Kirjoitti yksi takarivin Aatu.
En voi sietää kyseisen radion toimittajaa nimeltään Lasse Mansikkaaho.Hän on toimittaja jos kuulen hänen ääntään niin välittömästi vaihdan toiselle asemalle.
Mansikkaaho on haastattelija joka yrittää laittaa haastateltavan suuhun sanat.Tyyliin"Oletteko Hannu Matintupa sitä mieltä,että teitä ei ole kuultu viimmeaikoina Järviradiossa".
Kovin on myös uutisanti kevyttä Järviradiossa tänään mm Multialla eräs koira menetyi jäihin,palokunnan pelastusyrityksistä huolimatta.
Minulta jäi koira nimi huomioimatta mutta täytyy
katsoa huomenna Ilkan kuolleista jos vaikka siellä olisi kuolin ilmoitus.Tuntui olevan niin tärkeä koira.Varmaan oli mukana kyseisen kunnan
päättävissä elimissä.
Toinen vakava onnettomuus josta Järviradio ketoi kun eräs joutsen oli joutunut suureen vaaraan.Livahti korvien ohi oliko joutsenella nimeä vai oliko se vain nimetön joutsen.
En myöskään päässyt selvyyteen mikä oli joutsenen kohtalo,lieneekö tällä hetkellä ns tuonelan joutsen vaiko vielä lentelee keskuudessamme.
Kirjoitti yksi takarivin Aatu.
Vastaukset 59
Vanhimmat
jos Järviradiota kuuntelet.
Eli siis toi kanavahan on tarkoitettu 60 v. elämänsä ehtoopuolella oleville ihmisille jotka haluavat hakea kontaktia radion välityksellä (joka heille suotakoon kaikella kunnioituksella) omaan elämäänsä.
Mutta alle 50 v esim. kuuntelevat nykypäivänä Radio Rockia, Voicea tai YLEX-kanavia.
Joten antaa Hannun olla ihan rauhassa Leilan kainalossa ja toivotetaan että olisi siellä mahdollisimman kauan meidän kaikkien takia.
Ja Strawberryfields forever Lasse saa olla Ylipäässä..mielummin hyvin kaukana FM-lähettimistä.
Mitä tarkoittaa Strawberry Fields forever Lasse
Raimo Murtoniemi pelasti taas lauantain.
Osti meidän lehemät ja vei ne mennessään...
Kuinka lehemille sitten oikein kävi
Valitettavasti sittemmin edesmennyt hän, kuten myös Lasse Mansikka-Aho.
Ei kyllä kaivata sitä miestä yhtään. Samaa mieltä että pydykööt mahdollisimman kaukana radiosta.
Onko hän se pahasuinen rumasti ihmisille puhuva toimittaja? en tiedä nimiä, mutta yks siellä on kamala.
Se on matintuvan Hannu paha Suomen toim.
Rumasti puhuva "toimittaja" on Hannu Matintupa (mattokauppias) itse en kuuntele Hannua vaihdan kanavaa kun on juontamassa. Joulukinkun paisto oli ihan karmaisevaa kuultavaa.. välillä vaikutti siltä että *sahtia" olisi samalla maistelu.
järviradio on tasan yhtä huono kun oli aikoinaan radio paitapiiska..vittu mitä paskaa
Paa radio kiinni tai kuuntele yle puhetta turhaa täälä haukut hyvää paikallisradiota PÖLIÄ
Missähän kohtaa se hyvä paikallisradio on. Vanhuksien rahoja kusettava radio. Osaa vain rahastuksen.
Nyt tulee PIISKAA
Paska tekoälyllä pilattu radio tänä päivänä. Harmittaa Marja-Leenojen puolesta kun eivät ymmärrä että puolet ohjelmasta on tekoälyllä tuotettua.
Jos haluatte laadukasta ohjelmaa niin kuunnelkaa 96.9 taajuutta.
Tänään keskiviikkona Hannu Matintupa piti ohjelmaa Järviradiossa.Kellonaika 13-15 Soittajat ympäri Suome kiittelivät kun Hannua kuulee.
Kyllä on miehellä kovat luulot itsestään. Tainnut nähdä unta että joku kiittelee. Kyllä raukka on itseään täynnä oleva ihminen.
koppava sekä omahyväinen, tyhmiä vitsejä laukova epäkunnioittava persoona.
Lasse on kuollut.
Kuulin juuri, sattui olemaan Järviradio auki. Rauha hänen sielulleen. Hyvä toimittaja oli.
Miten
Rauha hänen sielulleen osanotto Lassen läheisille 💫✨💫🙏😭
Kuin myös. Ikävä häntä jää.
Tuskin kukaan korvaa Kuuntelijan ääntä.
Vakikuuntelija
Kui se sillai kuali
Koskaan ei tiedä, mitä huominen tuo tullossaan. Lepää rauhassa Lasse.🌿
Niin olikohan Tuonelan joutsen
Onko sama Lasse ku joku ohjelma perjantaisin iltapäiväst.. sana o,vapaa.
Kyllä, valitettavasti.
Lasse oli Järviradion ehdottomasti paras toimittaja. Surullista, että joutui lähtemään liian varhain rajan toiselle puolelle.
Olen samaa mieltä. Selkeäsanainen huippu toimittaja. Järviradiosta on nyt paljon pois.
👍👍 paras toimittaja 👍🙏
Pikkuserkkuni oli Lasse Mansikka-aho.
Kaipaan Lehtimäen kyläkuvaan mukavaa persoonaa
Toivottavasti kolahtaa sieluusi toisten arvostelu. Oletko itse yli muiden?
Mikä Lasselle tuli, oliko sairauskohtaus?
Minä en voi sietää matintuvan Hannus mykistän radion välittömästi kuullessani hänen äänensä 👎Lasse on erittäin fiksu mies HYVÄ toimittaja 👍
Hannu on persoona, joka osaa käyttää huumoria jota kaikki vähempiosaiset eivät ymmärrä.
Hannu haluaa arvostella vähäosaisia?
Surullinen tapaus. Olihan Lasse ehdottomasti järviradion paras toimittaja:(
Näin on. Selkeäsanainen ja osasi ottaa jutuille jokaisen soittajan. Liian aikaisin lähti. Onneksi hänen haastattelujaan on vielä Järviradion arkistossa. 🌹🌹🌹
Matintaloista ei hajuakaan, mutta joskus autossa kuuntelin Järviradiota ja nimenomaan Mansikka-ahon ohjelmaa, erinomainen toimittaja. Nyt ei tarvitse enää kuunnella Järviradiota.
Järviratio on nykypäivännä nuorison suuressa suosiossa kun muiren kanavooren suosio laskoo!!
Hannu Matintuvan facebook sivuilla kerrottiin että, Raimo Murtoniemi on poistunut ajasta iäisyyteen.
Ihme natinaa!
Vaihda kanavaa - pysyvästi.
Hyvä on ollut musiikkianti, hyviä ovat haastattelut ja muu ohjelma.
Pikkuisen ehkä liikaa uskonnollista ohjelmaa. Esimerkiksi aamuisin parhaaseen kuunteluaikaan tulee kolme varttia Raanmattu kannesta kanteen. Eiköhän se ole jo koluttu ihan tarkkaan?
Tosi mukavaa. Hannu pitkästä aikaa Tarjan kanssa kanavalla. Päivä pelastettu. Tätä olen odottanut. 🤗
Hannu ! tee kuuntelijoille palvelus ja pysy poissaaa !!!
Jos mainostaa kusseensa tyttöystävänsä kukkapurkkiin ja vielä mainostaa toistuvasti mitä voi ihmisestä sanoa ? Minkälainen koti ? opetettu nöyryyttämään "alempiarvoista". ...tämäkin kohta poistetaan koska touus tekee kipeää eikä se pala tulessakaan.
kuule tuota alempiarvoista ei kyllä koko kylässä ole. oikeasti mitään elämässään saanut aikaiseksi. harhaluulo.
Ei Hannua kiitos.Pysyisi poissa.
Taitaa leikkiä kemistisarjalla?
Ärsyttävä tyyppi tämä Matintupa laukoo mitä sattuu
Kyllä Matin Tupa on pa ras toimi ttaja tosiaa se yksin nainen hokoo tosiaan ja Kuun Telian ääni tosiaan se sieltä poistaa pitää tosiaan
Lauantaisin tulee Hannun Grammari järviradiosta.Kuuntelijan äänessäkin Hannu on paras vaikka ei oo siinä hetkeen ollutkaan.Hannu on hyvä rääväsuinen tyyppi ja puhelimet soi!!!!
Persuradio, jota olen pari kertaa kuunnellut. Juntteja koko porukka, hävettää.
Kukahan tosiaan juon taa kuun telian äänen tosiaan huome nna tosiaan kiva
oh jelma tosiaan nyt soittaa Pekka Niskanpoijat tosiaan
Tänään Aleksi kuuntelijan äänessä. Hyvin vetää nuorimies. Miellyttävä radioääni
olisiko törnävällä
Tämä kuului Järviradiossa tänään:
Perussuomalainen Nuoriso - Turvapaikka
https://youtu.be/Y6JIQGJGauI
Nyt saat olla rauhassa...hänen ääntään et enään kuule.
Kuolleet eivät ääntele enään radiossa.