Ei taida pitkä olla "Tarun" ja "Helin" suhde sarjassa, kun Minna Turunen esiintyy vain kahdessakymmenessä jaksossa, näin lukee hänen nettisivuilla. Sitäpaitsi sarjasta on tullut niin korni, ettei ihme että sarja loppuu 2009. Käsikirjoittajilla ideat näemmä lopussa.
Taru = Minna Turunen
juonipalj.
21640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Munkin mielestä sarja toistaa itseään eikä se ole tarjonnut enää ainakaan kahteen vuoteen mitään uutta. Homoteemakin tuli mun mielestä jo aikoinaan perusteellisesti käsiteltyä Kallen ollessa sarjassa. Jos käsikirjoittajat haluaa käsitellä homoutta niin olisivat ottaneet Kallen ja sen miesystävän sarjaan takaisin. Miksi ottaa mukaan uusia homo/lesbo-tyyppejä? Oli muuten tosi hyvä uutinen, jos salkkarit loppuu 2009. Toivoinkin, ettei siitä tulis mitään ikuisuussarjaa.
Salkkarit ei saa loppua. Se on hyvä sarja. Ja taas täällä syytellään käsikirjoittajia, jostain mikä ei niiden vika ole. Miten ne muka vois ottaa halutessaan Kallen ja sen kundikaverin takas sarjaan, jos näyttelijä ei halua tulla? Vai tarkotitko, että vaihdettas Kallen näyttelijää? Musta se ei ainakaan olis yhtään kiva. Ja kyllä ideoiden ja teemojen toistuvuuden ymmärtää kerta sarja on jatkunut niin pitkään. Ja miksi homojen/ lesbojen ihmissuhteista ei voi tehdä tarinaa siinä, missä heterojenkin?