hallituksesta riippumatta aina RKP:llä tulee kuin automaattiseti jokin ministrrin virka.
Tulisko perustaa elähtyneen kulttuuriministerin virkaan todella jokin suomalainen vaikuttaja , eikä ainoastaan menneen talven nuoskoja?
Tulisko perustaa elähtyneen kulttuuriministerin virkaan todella jokin suomalainen vaikuttaja , eikä ainoastaan menneen talven nuoskoja?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Taas joku tajuton anti-ruotsalainen. Jos olet ollut niin tyhmä ettet oppinut ruotsia koulussa aikoinaan, niin syytä itseäsi. Ruotsalisuus, ja suomen ruotsinkileinen väestö on ollut kehittämässä suomen teollisuutta siihen mitä se tänään on. Ihan turha aliarvioida sitä totuutta. Sinä punikkina olisit tietenkin halunnut, että me kaikki olisimme olleet venäjän vallan alaisia.. eikös vaan? Täys torvi olet.
Toivon, vaikka olen vanha savolainen, että ruotsin kieli ja ruotsalaiset perinteet pidetään edellen kunniassa tässä maassa. Punikit saa painua helvettiin.
Olit asialla, mutta myöhästyit hieman. Kulttuuri
ministeri on vaihdettu Bo Carbelaniin. Mustalaisleiri muuttaa taivaaseen on tämän kaveri lempielokuvia. Tiedättekö miksi? Hän on intohimoinen rakastaja. Joka koki tuon saman omassa tunnelämässään. Kaikki tämä on todella eletty joskus ennenkin. Ja meillä on nyt levon aika. Tervehdys kaikille Bo Carbelanin suojelijoille. Hän on kulttuuriministeri Suomessa 30vuotta. AAMEN! Raakkuna/Ammon.