Hyvä ortopedi

Pääkaupunkiseudulta

Osaisiko joku neuvoa hyvän ortopedin pääkaupunkiseudulta.
Siis sellainen,joka on tietenkin hyvä alansa ammattilainen, mutta osaa myös puhutella potilaita asiallisesti ja kuuntelee mitä potilaalla on sanottavana.

Polvessani on vikaa, magneettikuvaan ainakin haluaisinlähetteen ja ehkä joutuu joskus leikkaukseenkin. kiitokset.

9

9199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta

      Opiskeluaikanani Helsingissä sain oikein hyvän kuvan Diacorista, ja ortopedi Tapio Kalliosta, ottaa vastaan Alppikadulla.

      • Suomen parhaita

        Ortopedejä on tohtori Esko Kaartinen.

        Ylilääkärinä Eiran sairaalassa.


    • -tyytyväinen

      Tomi Wallin on mielestäni asiallinen ja alansa tunteva lääkäri.Hän pitää vastaanottoa ainakin Suomen Terveystalossa.

    • kaikille ehdotuksista

      Kiitokset kaikille nimiä ehdottaneille. Laitoin talteen ja hoidan asiaani tässä kohtapuoliin taas eteenpäin.

    • VoihanWallin

      Kävimme itse Tomi Wallinin luona äskettäin. Hän unohti peräti kahdesti soittaa röntgenkuvien tuloksista meille ja jouduimme itse soittelemaan tuloksien perään. Lisäksi hän kehtasi vielä rokottaa "puhelinneuvonnastaan 45 e kun ilmoitteli tulokset soittopyyntöni saatuaan... Emme mene hänen luokseen toiste.

      • Anonyymi

        Siamilaiset kaksoset?


    • Hyvälekuri

      Tuomo Karila Dextrassa!

    • Anonyymi

      Kaikilla ortopedeillä on sama koulutus , osaavat samat asiat ortopedasta johon ovat erikoistuneet , en ole kuullut että mykkiä ortopedejä on , joten osaavat puhua kaikki
      Ja kuuntelevat myöskin miten kivun kokee, mutta harvoin mennään asioiden sivuun . Siis ainoastaan se vaiva on se joka heitä kiinnostaa. Ja miten se parannetaan .

    • Anonyymi00009

      Hyvistä ortopedeistä en osaa sanoa, mutta vahva suositus pysyä kaukana Christian Espro-nimisestä ortopedistä.
      Minulla oli polven eturistisiteen ja repeytyneen kierukan ompeluleikkaus.
      Muutama tunti leikkauksen jälkeen oli ilmiselvää, että jokin on mennyt pieleen- kiljuin kivusta, jouduin sairaalahoitoon eikä kipuun tehonnut sairaalassa suoneen tai suuhun annettavat opioidit tai muu lääkitys.
      Olin leikkauksen jälkeen kolmesti osastohoidossa, toimintakyvytön ja täysin invalidisoitunut kivusta kolme kuukautta. Tilanne on edelleen tämä, Kyseinen ortopedi ei millään lailla yrittänyt selvittää, miksi leikkaus epäonnistui, miksi hän aiheutti potilaalle sietämättömän kiputilan eikä vastannut kysymyksiin tai viesteihin- ei siis hoitanut mitään jälkiseurantaa. Toivon, että hänen vastaanotolleen menemistä harkitseva näkee viestini ja valitsee toisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1323
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      851
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      660
    4. 50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      491
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      464
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      151
      427
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      397
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe