Mitä yhteistä on vihreillä ja Venäjällä?

Molemmat lyövät hanttiin kaikessa kehityksessä. Vihreät täällä Suomessa aina Vuotosta ja ydinlaitoksia sekä Vuosaarta myöten. Venäjä taasen kehittyvää eurooppaa vastaan jota Ahtisaari on vuosikausia asiantuntijoiden avulla selvittänyt, Nyt venakot lyövät kyttyyn aivan vihreiden tavoin kehitytksen rdistymisen, kuten olemme saneet huomnata.
Oi Pasifistit, tuntuukos tutulta?
5302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Venäjä lyö hanttiin kaikessa kehityksessä. Se haluaa rakentaa lisää ydinvoimaa, patoja ja öljysatamia aina kun mahdollista. Suomi käy myös kehittyyvää Eurooppaa vastaan, joka pyrkii tosissaan pysäyttämään ilmastonmuutoksen, väittäen että tehkää vaan, mutta Suomi ei millään pysty. Nyt suomalaiset lyövät lyttyyn aivan venäläisten tavoin kehityksen edistymisen, kuten olemme saaneet huomata.
Ruotsalaisia emme ole, joten venäläisiksi haluamme tulla.

Äänestä
  • Suomi ei pysty hanttiin panemaan enää talvisodan tavoin suurta ja mahtavaa Venäjää vastaan, joten heitä höpöttelysi hiiteen! Korkeintaan suomalaiset suojelevat itseään ja haluavat mahdollisimman turvallisen elintilansa säilyttää!

    Äänestä

  • Suomi on pieni maa kirjoitti:

    Suomi ei pysty hanttiin panemaan enää talvisodan tavoin suurta ja mahtavaa Venäjää vastaan, joten heitä höpöttelysi hiiteen! Korkeintaan suomalaiset suojelevat itseään ja haluavat mahdollisimman turvallisen elintilansa säilyttää!

    Tarkoitin sitä, että Suomen politiikka on kyllä heijastellut enemmän venäläistä kuin eurooppalaista ajattelumallia. Minä en ihmettele yhtään, jos Ruotsin ex-pääministeri nauraa meille ja meitä pidetään eurooppalaisista maista kaikista takapajuisimpana ympäristöasioissa.

    Äänestä

;Mikään ei ole uutta historiassa! Historia toistaa itseään.

Äänestä

Venäjä vannoo nyt oman öljyn- ja kaasuntuotantonsa nimiin ja kaikki vihreät tai yleensä ympäristöstä murehtivat ovat Venäjän mustalla listalla. Öljyntuotantoa ei arvostella!

Hutkija-tutkija, Putinin pyllynnuolija Johan Bäckmanin kirja "Saatana saapuu Helsinkiin" ilmestyy kohta venäjäksikin. Siinä Heidi Hautalaa verrataan Saatanaan. Kehtasi arvostella Venäjän toimia Tsetseniassakin!

Että sellaista Venäjä Suomen vihreät -yhteyksiä tällä erää.

Varmasti vanhoja taistolaisia kaikki kun Venäjä meistä niin kovasti tykkää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ovat kuin kaksi marjaa kirjoitti:

Molemmat lyövät hanttiin kaikessa kehityksessä. Vihreät täällä Suomessa aina Vuotosta ja ydinlaitoksia sekä Vuosaarta myöten. Venäjä taasen kehittyvää eurooppaa vastaan jota Ahtisaari on vuosikausia asiantuntijoiden avulla selvittänyt, Nyt venakot lyövät kyttyyn aivan vihreiden tavoin kehitytksen rdistymisen, kuten olemme saneet huomnata.
Oi Pasifistit, tuntuukos tutulta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu