panssariaitaan koiranremmillä, Eikö? Masokismi harvoin paranee......
Rajoituksia haluavat voivat köyttää
itsensä
7433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Liika vapaus pelottaa pientä suomalaista. Itsenäisyys on ollut kautta aikain Suomen kohdalla pelkkä paradoksi. Psyykkisesti sairaille ihmisille rajojen asettaminen luo lisää turvallisuudentunnetta. Kun elämä pyörii samaa kehää heidän ympärillänsä, eikä heidän maailmankuvaansa tule suuria muutoksia, kaikki menee hyvin... Elämmehän lintukodossa
sä oot? Jonninjoutavaa liirumlaarumia - mitä oikein yritit sanoa?
Toisia ihmisiä halutaan kontrolloida, asettaa ehtoja, suomalaisten perussairaus.
Ei kai kukaan niitä rajoituksia halua ihan vain rajoitusten takia. Parastahan olisi jos rajoituksia ei tarvittaisi ollenkaan, mutta se edellyttäisi sitä, että liikenteessä olisi pelkästään fiksuja toiset huomioon ottavia kuljettajia. Näinhän ei todellakaan ole. Tämäkin palsta selvittää helposti todelliset asenteet. Tosielämässä tarvitaan vieläpä valvontaa, kun ei ne rajoitukset edes tepsi. Ja lisäksi vielä lisää rajoituksi ja lisää valvontaa ihan vain niitten jääräpäisimpien kusipäiden takia.
ajavat itsensä hengiltä, ennemmin tai myöhemmin.
Hanaa vaan, perkele! Rajoituksia ylemmäs tai pidetään edes samana,pelkääville nysväreille omat hitaan liikenteen kaistat. Sujuva, reipas liikenne on pääasia.
Selvästi otat masennuslääkettä liika suurena annoksena. Pienennä äkkiä.