Väyrynen parempi ulkoministeri

Töksäyttelijä-Niinistö tulehduttaisi nopeasti suhteet joka suuntaan -ei sovi ulkoministeriksi.

Väyrysellä on kokemusta ja karismaa. Hän olisi pian se mies jolta tultaisiin kysymään neuvoa kaukaakin.
14488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

kuin Niinistö.

Äänestä
  • Kyllä Väyrynen on mies paikallaan. Jos on suorasanainen ja tietopuolinen ja siksi ärsyttää muita niin se ei saa olla esteenä ulkoministerin paikkaan, koska siinä tehtävässä hän osaa olla diplomaattinen ja osaa asiansa parhaiten.

    Jos Väyrysestä ei tule ulkoministeriä niin ei minustakaan enää tule keskustalaisten äänestäjää.

    Äänestä

  • ykkösehdokas kirjoitti:

    Kyllä Väyrynen on mies paikallaan. Jos on suorasanainen ja tietopuolinen ja siksi ärsyttää muita niin se ei saa olla esteenä ulkoministerin paikkaan, koska siinä tehtävässä hän osaa olla diplomaattinen ja osaa asiansa parhaiten.

    Jos Väyrysestä ei tule ulkoministeriä niin ei minustakaan enää tule keskustalaisten äänestäjää.

    Väyrynen voisi saada menolipun Australian aavikoille kenguruja katsomaan.

    Äänestä

Huonompia vaihtoehtoja ei voisi olla, kuin mitä kepu tarjoaa. Paitsi ehkä jo unohdettu heinäluoma.

Äänestä
  • Suosittelen Väyrystä.

    Äänestä

  • kuten keskieurooppalaiset kirjoitti:

    Suosittelen Väyrystä.

    ...elekielellä. Kepulle tyypillinen tankero on sitkeästi juurtunut kepujuntteihin.

    Eikö maalla opeteta koulussa englantia?

    Äänestä

Siis miten joku voi kuvitella Väyrysen olevan parempi vaihtoehto ulkoministeriksi kuin esim. Niinistö?
Tuskin ainakaan Matti Vanhanen.
Väyrynen edustaa mennyttä aikakautta, ei tulevaa.
Lisäksi Väyryn persoona! Suomen itseriittoisin poliitikko.
Paavo ei yksinkertaisesti ole yhteistyökykyinen, vaikka jääräpäisesti voisi suomen etuja ajaakin.
Täytyy olla jonkinmoinen vanha jäärä tällaisen mielipiteen takana.


Ja en ole minkään puolueen kannattaja.

Äänestä

Väyrysen itsekeskeinen, häikäilemätön temppuilu on moraalitonta - ja sen on jo onneksi Vanhanen joukkoineen myös tajunnut.

Eilispäivän poliitikko kekkosmaisine tyrannin ottein ei kuulu tämän päivän politiikkaan.

Minä-minä-minulle-heti-kaikki-nyt...

Väyrynen asettaa itsensä jumalasta seuraavaksi.

Äänestä
  • Paavo Väyrynen seisoisi ulkoministerien yhteiskuvassa eturivissä keskellä.

    Äänestä

  • seuraava on sehän on kako-jen niinistö.

    Äänestä

  • ulkoministerille kirjoitti:

    Paavo Väyrynen seisoisi ulkoministerien yhteiskuvassa eturivissä keskellä.

    sanoa, ei teidän keskustalaiset tarvitse näitä ökyrkkaita kuunnella, nehän kadehtii vain.

    Äänestä

Naurunalaiseksi tekee äänestäjiensä luottamuksen.
Suomi ei tarvitse ulkoministeriä ainakaan eu.n liberaaliryhmässä työskennellyttä väyrystä,en usko,että vanhanenkaan menee noin halpaan.

Äänestä
  • Väyrynen on ollut monessa uudessa mukana menneisyyden jälkeen. Siihen ei kykene taakseen tuijottaja.

    Äänestä

  • menneisyyteen kirjoitti:

    Väyrynen on ollut monessa uudessa mukana menneisyyden jälkeen. Siihen ei kykene taakseen tuijottaja.

    Jos Väyrynen sais ne läpi,onneksi ei tulla ryhmällä ole painovoimaa EU,ssa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kuin Niinistö kirjoitti:

Töksäyttelijä-Niinistö tulehduttaisi nopeasti suhteet joka suuntaan -ei sovi ulkoministeriksi.

Väyrysellä on kokemusta ja karismaa. Hän olisi pian se mies jolta tultaisiin kysymään neuvoa kaukaakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu