Katainen teki sen mitä toivoin hartaasti..

Eli nyt meni "napit vastakkain" ay-liikkeen kanssa! Tämä tietää hyvää! Vastakkain asettelu jatkuu! Kuten arvasinkin! Tais käydä "hymypojalle", kuin Esko Aholle ja hyvä niin!
5450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Puolustamaan surkeaa aatettasi ja itkeviä tovereitasi! Hus, hus!

Äänestä
  • taitaa tulla paskat housuihin porvari kun me duunarit jäädään himaan eikä rikastuteta porvareita. uskolla taitaa tulla nenä punaiseksi kun kommari vähän kutittaa sitä

    Äänestä

Eihän tuosta Jykän puheesta juuri muuta voinut päätellä. Niin että jos tulevaisuudessa suuri yritys ilmoittaa vaikka tuhannen ihmisen irtisanomisesta, niin ei passaa lähteä loppupäiväksi kotiin tai rapsahtaa tuntuvat sakot.

Äänestä
  • myös työantajien rikokset! Muuten tes sopimukset kaatuu jäsenäänestyksessä! Tai jos työnantajat ei hyväksy sitä, niin yleislakko päälle!

    Äänestä

  • Kylmasen.Usko kirjoitti:

    myös työantajien rikokset! Muuten tes sopimukset kaatuu jäsenäänestyksessä! Tai jos työnantajat ei hyväksy sitä, niin yleislakko päälle!

    Kannattaa huomioida, että Katainen puhui laittomuuksista ja niiden kitkemisestä nimenomaan myös yleisellä tasolla:

    "Kataisen mukaan laittomuudet pitää kitkeä niin työmarkkinoilta kuin yhteiskunnasta yleensäkin."

    Kts. ao linkattu uutinen:

    Katainen toivoo laittomien lakkojen kitkemistä

    http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/id57000.html


    (YLE Uutiset 31.03.2007)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmasen.Usko kirjoitti:

Eli nyt meni "napit vastakkain" ay-liikkeen kanssa! Tämä tietää hyvää! Vastakkain asettelu jatkuu! Kuten arvasinkin! Tais käydä "hymypojalle", kuin Esko Aholle ja hyvä niin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu