Aivan sama kuka voittaa

Minulle on nyt ihan oikeasti aivan sama kuka voittaa!

Levy-yhtiöhän se kuitenkin määrää kaikesta. Muokkaa ja kuljettaa nuoria mielensä mukaan.

Se, että voittaa kisan, ei ole onni ja autuus.

Tämä Ilkka-farssi todisti sen.

Mediapeliä, sanoisi Väyrynen.
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aivan törkee juttu toi ilkka- farssi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meni maku kirjoitti:

Minulle on nyt ihan oikeasti aivan sama kuka voittaa!

Levy-yhtiöhän se kuitenkin määrää kaikesta. Muokkaa ja kuljettaa nuoria mielensä mukaan.

Se, että voittaa kisan, ei ole onni ja autuus.

Tämä Ilkka-farssi todisti sen.

Mediapeliä, sanoisi Väyrynen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu