Mi gorda Bella, Tuhkimotarina

subtv joka arkipäivä klo 18.00-18.50
--------------

Tänne keskustelua jaksoista, kysymyksiä ja kommentteja.
Suuntasin tämän sarjan faneille, ei haukkujille, joten jos seuraat ohjelmaa voit tietysti kirjoitella tänne...

Apua tuon Pandoran lukitseminen kellariin! :/
3311929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Typerä Olimpia ja Roque kun telkes sen sinne! :(
Toivottavasti Ori saa pian selitettyä kaaaiken Valentinalle ja äkkiä!

Äänestä
  • Kyllä se Pandora sieltä karkaa...

    Äänestä

Meneekö ne yhteen? :O

Äänestä

  • Menee yhteen.

    Äänestä

  • Chiquinquira & Franklin kyllä ne mene yhteen ja saavat poikavauvan =)myös oreste ja valentina saavat tytön ja poijan

    Äänestä

  • Kyl ne menee naimisiin. eiks franklin ookki mellevä? ;D

    Äänestä

  • mä toivon et ne päätyy yhteen, sillä silloin Orestes ja Valentina menee yhteen!


    T: Tuhkisfani

    Äänestä

  • joo. ne menee naimisiin

    Äänestä

Pandora ja Jordi on kyl niin sulosii yhessä :> ~

Äänestä

Tuhkimotarinalla on kylläkin ihan oma osionsa täällä, eli suuntaapas sinne.

Äänestä

Aika hauska sarja vaan toivotaan ettei ala junnaan samassa paikassa monta jaksoa niinku kaunareissa mitä ei kyllä viitti ees kattoo ennää. Emmerdal ja Tuhkimotarina on ainoat hyvät TV-sarjat tällä hetkellä. Tuhkimotarinassa näytellään yli mutta huvittavalla tavalla. Harmi etten oo seurannu alusta asti.

Äänestä
  • Tän päiväinen jakso oli minusta erityisesti hauska,juuri Orin ja Bellan hauska kinastelu,sopivasti ylinäytelty xD

    Äänestä

  • Mun mielestä kaikki jaksot alusta asti on nähtävissä subin netti tv:ssä ilmaiseksi. eli käy katsoon ekat, jos kiinnostaa!

    Äänestä

  • se on ollut alusta asti tosi hyvä sarja ja se jatkuu toukokuun loppuun saakka ja alkaa taas sitten elokussa

    Äänestä

  • hilares kirjoitti:

    Mun mielestä kaikki jaksot alusta asti on nähtävissä subin netti tv:ssä ilmaiseksi. eli käy katsoon ekat, jos kiinnostaa!

    Kaikki jaksot ei näy netissä.

    30 viimeisintä jaksoa näkyy ilmaiseksi.

    oon käyny kattoo


    T: Tuhkimotarinan iloinen kannattaja

    Äänestä

Asun Saksassa ja olen koukussa tähän sarjaan, ja katselen sitä subin netti tv:stä. Siellä oli kumminkin joku häikkä, ja sieltä puuttuu 27. ja 28.3 päivien jaksot. Jaksot ennen kuin Valentina muutti Espanjaan, ja siitä mitä sen vuoden aikana tapahtui. Voiko joku selostaa mulle mitä niissä jaksoissa tapahtui? Kuinka Valentina lähti, mitä sanoi ihmisille, mitä muille hahmoille tapahtui? Jos joku jaksaa laittaa vaikka vaan ranskalaisilla viivoilla ihan lyhyesti pääpirteet niin olisin todella kiitollinen!

Äänestä
  • täältä löytyy kaikki jaksot aina viimeiseen asti www.antena3tv.com/migordabella. Sieltä näet ne puuttuvat jaksot. Itse erehdyin sivuille ja tietenkin tuli sitten katsottua kaikki jaksot:)

    Äänestä

  • jaksot kirjoitti:

    täältä löytyy kaikki jaksot aina viimeiseen asti www.antena3tv.com/migordabella. Sieltä näet ne puuttuvat jaksot. Itse erehdyin sivuille ja tietenkin tuli sitten katsottua kaikki jaksot:)

    Ei löytynyt mitään jaksoja...

    Äänestä

  • jaksot kirjoitti:

    täältä löytyy kaikki jaksot aina viimeiseen asti www.antena3tv.com/migordabella. Sieltä näet ne puuttuvat jaksot. Itse erehdyin sivuille ja tietenkin tuli sitten katsottua kaikki jaksot:)

    joo noi "jaksot" osion sivustoille ei kyllä täältäpäin päässyt, että osaako joku tietokoneista enemmän tietävä auttaa? olisitteko ystävällisiä :)

    Äänestä

  • OONA kirjoitti:

    joo noi "jaksot" osion sivustoille ei kyllä täältäpäin päässyt, että osaako joku tietokoneista enemmän tietävä auttaa? olisitteko ystävällisiä :)

    Valitse tuolta sivun vas. laidasta linkki archivo. Siellöä on kaikki jaksot, mutta espanjaksi. Alatvistan (www.altavista.com) babel fish-sivujen avulla voit kääntää tekstiä englanniksi, jos espanjan kieli on ruosteessa. Sivusto ei käännä täydellisesti tekstiä, mutta saapahan ainakin ajatuksen siitä, mitä tapahtuu. antennan sivuilta näet samasta archivo-kohdasta pieniä videonpätkiä jaksoista.

    Äänestä

  • pandora emilia villanueva mercouri tapasi nuoren poliisin jordi rosales vioson he rakastuivat mutta olimpia pandoran pahan suopa äiti ei hyväksynyt köyhää poliisia pandoran puolisoksi niinpä pari joutui karkaamaan viikon päästä olimpia löysi jordin ja pandoran olimpian kovapintainen tyly mutta uskolllinen avistaja rogue rakastaa olimpiaa tämän tiettämättä. on olimpian oikea käsi niinpä olimpia ja rogue telkesivät pandoran vuodeksi kellariin (väittäen muille että on viennyt pandoran svetsiin psykologile)niin pandora jo jordi joutuivat eroon toisistaan vuodeksi mutta vuoden kuluttua pandora pääsi karkaamaan kellarista ja pukeitui hugon nimiseksi toimittajaksi niin hugo(PANDORA)hakeutis pensionaattiin jossa jordi asui taza tazan luona hugo ei kuitenkaan voinut paljastaa jordille olevansa pandora sillä olimpia sanoi tappavansa jordin jos pandora palasi tämän luo mutta jordille kuitenkin selviisi että hugo on pandora.rajun yhteenoton jälkeen pari palasi onnellisesti yhteen estesitä kylläkin on tiedossa mutta lopulta pandora ja jordi menevät naimisiin ja saavat yhden tyttö vauvvan.

    Äänestä

Moi!Tietääk kukaan mista voi kattoo tuhkimotarinan ekan jakson??

Äänestä
  • no.. mee Google sieltä kirjoitat tuhkimotarina sieltä löydät ihan varmasti löydän kakki jaksot

    Äänestä

niinpä tää on maaailman paras sarja!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Ah, mä olen siis aivan rakastunut Francliniin. Mistä tuollaisia saa?!?!

    Äänestä

  • mä rakastan tuhkimotarina se on välillä surullinen mutta mä rakastan tuhkimotarinan


    mutta chiki oikeesti se synnyttää lapsen mutta kuka on lapsen isä oikeesti?

    Äänestä

mistä voi nähä ensimmäisen jakson????

Äänestä
  • Niitä ei kai enää voi kattoo niitä ekoja jaksoja.

    Mutta 30 viimeisintä jaksoa näkyy www.subtv.fi

    Mä haluisin myös nähä ekan jakson

    T: Tuhkisfani

    Äänestä

Ihana sarja tää Mi Gorda Bella!!! Innosti alkamaan Espanjan kielen opiskelut. Aloitan syksyllä. Ihana tarina, kyllä ne osaa näytellä ja hyvin. Orestes on seksikäs ja hyvännäköinen kaikilla tavoin. Toivottavasti tästä tulee DVD-boksi koska muuten en selviä... Harmi kun jäi ekat jaksot näkemättä ja subbarin sivuilla näkee ainoastaan 30 päivän ajalta uusimmat jaksot.

Äänestä

Mi gorda bella on niin ihana ainaku orester ja Valentina tapaa tulee ihan kyyneleet silmästä
ne on niin oikeita iha niiku ne ois oikeesti yhessä vaikka ne ei oo ne vaan näyttelee mutta
näyttelemisestä kin voi nauttia paljon voi tehdä
taas kerran jotain vielä parempaa ja uutta onneksi ei ole vielä tv sarjan loppu se jatkuu
viel pitkään kaikki jotka fanittaa todella paljon
tätä sarjaa lähettäkää postia osoitteeseen : [email protected] ps : olen mi gorda ihailija paljon todella paljon mitä tiedätte bye bye vastailkaa

Äänestä

Olen tosi onnellinen, ettei Pandora ole kellarissa lukittuna enää.
Hyvä että hän esiintyy hugona,ja kaiken lisäksi homona!!!;)

Äänestä
  • mutta nyt chiqui ja Franklin ovat yhdessä.Chiqui kertoi totuuden Orestelle että ¨tämä lapsi ei ole sun¨ chiqui pääsi ongelmasta pois franklin sanoi ¨ tämä lapsi on mun!¨ Orestes Raivostui chiquille ori halusi lapsen mutta ei mitää kyllä Valentina saa lapsen orille XD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Belle kirjoitti:

subtv joka arkipäivä klo 18.00-18.50
--------------

Tänne keskustelua jaksoista, kysymyksiä ja kommentteja.
Suuntasin tämän sarjan faneille, ei haukkujille, joten jos seuraat ohjelmaa voit tietysti kirjoitella tänne...

Apua tuon Pandoran lukitseminen kellariin! :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu