Mistä

seuraava tosiasia? Ruotsin poliisikunnassa on noin 10% naispuolisia poliiseja, tämä kymmenesosa vastaa kuitenkin 80%:sta koko polisiikunnan sairaspoissaoloista.
Sama asia marginaalisin eroin pätee myös Suomen oloissa, samankaltainen on tilasto kaikissa EU-maissa...
4220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tällaset.

Äänestä
  • työnantajalle halvempaa maksaa tällaisille lurjuksille huonompaa palkkaa!

    Äänestä

Vaiko koko työväestöä?

Äänestä

sama tyyppi keksimässä näitä juttujansa. Ja lähde oli varmaan viime vuoden Savon sanomat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtuu, kirjoitti:

seuraava tosiasia? Ruotsin poliisikunnassa on noin 10% naispuolisia poliiseja, tämä kymmenesosa vastaa kuitenkin 80%:sta koko polisiikunnan sairaspoissaoloista.
Sama asia marginaalisin eroin pätee myös Suomen oloissa, samankaltainen on tilasto kaikissa EU-maissa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu