Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kykenemätön saamaan orgasmia

Mitä mieltä miehet olette naisesta, joka ei koskaan ole saanut orgamista, eikä varmaan tulekaan saamaan. Minäkin nautin exäni kanssa rakastelusta niin, että ejakuloin mahtavasti, mutta en saanut orgasmia. Suostuin seksiin aina kun hän halusi ja tein välillä itsekin aloitteita ja nautin suunnattomasta. MUTTA se riittänyt hänelle. Hän haukkui minut itsekeskeiseksi ja omaan napaan tuijottajaksi kun en saa orgasmia vaikka hän on maailman paras rakastaja, omasta mielestään. Lopulta sain "potkut", muuten meillä meni hyvin ja hän olisi seksiinkin muuten tyytyväinen. Hänellä oli vieressä aina saatavissa seksiä silloin kun halusi, mutta kun "itsekkyydestäni" en saanut orgasmia, niin kaikki loppui? Onko siis naisen saama orgasmi niin tärkeä asia, että ilman sitä ei koko suhdetta kannata edes ylläpitää?
152728
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mies vain luulee orgasmittomuutesi johtuvan rakastelutaidoistaan/taitamattomuudestaan ja tämä tietenkin on kova kolaus miehen itsetunnolle ja näköjään hän onnistui kääntämään huonon itsetuntonsa sinuun... Että näin.

Äänestä
  • Mies oli omasta mielestään Jumalan lahja naissukukunnalle, minä en vain itsekkyydestäni sitä tajunnut enkä siksi saanut orgasmia. Moni hänen ikäisensä mies jää ilman seksiä vaikka vaimo makaa vieressä. Tämä mies sai minulta seksiä mihin aikaan vuorokaudesta tahansa, mistä päin ja miten päin tahansa ja joka kerta kuitenkin nautin, mutta ei riittänyt. Joku mies olisi ehkä ollut tyytyväinen, vai olisitteko miehet???? Vai pyöriikö koko seksi siis naisen orgasmin ympärillä vaikkei ainen voi sille mitään eikä se häntä häiritse.

    Äänestä

  • Yksin taas jäänyt kirjoitti:

    Mies oli omasta mielestään Jumalan lahja naissukukunnalle, minä en vain itsekkyydestäni sitä tajunnut enkä siksi saanut orgasmia. Moni hänen ikäisensä mies jää ilman seksiä vaikka vaimo makaa vieressä. Tämä mies sai minulta seksiä mihin aikaan vuorokaudesta tahansa, mistä päin ja miten päin tahansa ja joka kerta kuitenkin nautin, mutta ei riittänyt. Joku mies olisi ehkä ollut tyytyväinen, vai olisitteko miehet???? Vai pyöriikö koko seksi siis naisen orgasmin ympärillä vaikkei ainen voi sille mitään eikä se häntä häiritse.

    Ei varmaankaan koko seksi pyöri naisen orgasmin ympärillä, sillä onhan paljon miehiä, joille naisen nautinto ei merkkaa mitään, vain miehen oma tyydytetyksi tuleminen. Mutta tuossa teidän tilanteessa kävi niin kuin edellä joku mainitsi, että miehen kunnialle kävi, ettet saanut orgasmia, ja hän käänsi sen sinun syyksesi. Tavallaanhan se ei ole kummankaan "syy". Jotkut naiset eivät vain saa...Mutta tuota ihmettelen, kun sanoit ejakuloivasi. Olen luullut, että ejakulointi ja orgasmi liittyvät kiinteästi yhteen.

    Äänestä

kädet sitä varten, että niillä voi omaa klittaa lirputtaa silloin kun siellä käy se kuumin hekotus.....samalla voit pikkusen myös kullin vartta kutitella.....

Äänestä
  • muttei onnistu eikä varsinkin sen jälkeen kun sain siitä haukut. Eli siis kukaan mies ei voi olla tällaisen naisen kanssa, joka ei saa orgasmia, vaikka harva naisen toisaalta ejakuloi, josta exäni oli hyvin yllättänyt ja innostunut. Minäkin olen kuullut, että ne liittyy yhteen tai kompensoivat toisensa, mutta nytpä täyy jatka sitten yksinelämää, kun ei riitä, mies voi vetää sitten vaikka käteensä kun tais jäädä sekin yksin.

    On sanottu, että seksin tärkein elin on aivoissa eli jossakin olen lukossa, mutta tällainen haukkuva mies ei ainakaan minua saa enää toista kertaa lähelleenkään.

    Äänestä

  • hiero klittaa vaikka koko päivän,,ja jatka seuraavana....se klitta täytyy tietysti ensin voidella hyvin jollakin liukasteella......minunkin vakkari aikoinaan voivotteli, että ...kun ei saa sitä orkkua, niin ei saa...ja pläp pläp läää .........no, minä sitten eräänä iltana levitin naisen haarat levälleen ja sivelin klitan Glidillä, ja aloin pikku hiljaa sormella sivelemään,,,välillä ylhäältä alaspäin...välillä alhaalta ylöspäin...sitten klitan huppu peukalon ja etusormen väliin,,,,ja huppu taakse ja toisen käden sormella klitan nipukkaa tahtia vaihtaen....kyllähän siinä aikaa meni, mutta jossakin vaiheessa muija ei enää kestänyt, alkoi vääntelehtiä ja kiemurrella,,,ja minä senkus vaan lisäsin lirputusta....ja kyllä se sieltä lopulta tuli................nykyään ei enää hölötä, ettei muka saa, eikä tunnu missään....

    Äänestä

että sait orgasmin. Kyllä orgasmi ja ejakulointi kuuluvat yhteen. Enpä usko että ejakuloit ilman orgasmia. Mietin ikääsi ? Ja tietämystä seksistä noin yleensä ?
Oikeastaan uskon että kirjoituksesi on provo ja jopa epäilen että kirjoittajana on teinipoika. Ihan totta, lähes naurattaa !

Ja kyllä naisen orgasmi on tosi tärkeää !

Äänestä
  • Onhan se tärkeää mutta siinä vaiheessa ku sitä aletaan oikein yrittämällä yrittämään niin ei varmasti onnistu. Oma emäntäni ei ole saanut miehen kanssa ikinä..ei siis edes minun kanssa mutta ei se sikti seksi elämää häiritse muuten ku että harmittaa hänen puolestaan kun ei voi saada kanssani..ehkä joskus sitten..miehessäsi se vika oli jos ei mitään ymmärrä..jos en ihan väärin muista niin ainakin 30% naisista ei saa miehen kanssa orgasmia..joten eipä tuo ole niin harvinaista mitä jotkut luulevat..kaiken puolinen nautinto siinä on tärkeintä vaikka ei saisikaan orgasmia...

    Äänestä

Kyllä se miehelle tärkeä asia mies tuntee itsensä noloksi.

Äänestä

...tuollaiset äijät. Vi..u mikä idiootti-äijä.

Äänestä

itse en harrasta seksiä naisen kanssa joka syystä tai toisesta ei saa orgasmia. siinä vaan ei ole mitään järkeä jos toinen ei ikinä laukee.

Äänestä

Nautin seksistä ja voin ejakuloida. Se on virheellinen käsitys, että nainen saa automaattisesti orkun samalla kun ejakuloi. Minun on vaikea saada orgasmi ja olen saanut aikojen kuluessa miesystäviltäni hyvin samantyyppisiä kommentteja kuin alkuperäisen viestin kirjoittaja.

Yksi pölvästi väitti, että saan orgasmin, en vain huomaa sitä. Toinen todisteli jatkuvasti, ettei vika ainakaan hänessä ole. Kuitenkin hän painosti minua tekemään asioita, joista en kiihottunut ja pilkkasi esittämiäni toiveita siitä, mitä olisin halunnut hänen tekevän minulle. Hänen toiveensa ja halunsa ajoivat aina omieni ohi. Yksi exä meni pesulle heti itse saatuaan, eikä edes huomannut, että jäin ilman. Yksi käänsi selkänsä nainnin jälkeen ja torjui kaikki lähentely-yritykseni.

Ymmärrän sen, että minun on itse oltava aktiivinen, mutta mitä hel***iä teen sängyssä miehellä, joka ei mitenkään auta minua nauttimaan? Monet miehet sanovat, että naisen nautinto on heille tärkeintä, mutta näin vain siksi, että he voisivat itse kokea olevansa kunnon panijoita. Naisen orgasmi on vain heidän itseluottamuksensa väline, ei naisen nautinto heitä muuten kiinnosta.
Näin tehdään kylmiä naisia. Alkuperäiselle kirjoittajalle: ei masennuta, kyllä se aurinko vielä meillekin paistaa.

Äänestä

Kysynkin naisilta, mitä mieltä olette miehistä jotka eivät koskaan ole saaneet orgasmia yhdynnän aikana???

Äänestä
  • nainen123456799

    Äänestä

  • nainen123456799 kirjoitti:

    Ihan mahdotonta tulla mitenkään toimeen maailmassa kun joka asiaan on hirveät vaatimukset. Seksiäkään ei voi harrastaa jos ei pysty saamaan orgasmia. En minäkään ole lempannut miestä siksi, että hänen erektionsa usein loppui kesken kaiken eikä myöskään tullut kovin usein, ja elinkin oli aika pieni. Toisella tyypillä oli kauhean iso, tuli aina, mutta seksi ei silti ollut kummoista kun tyyppi ei muuten juuri kiinnostanut. Mutta miehillekö sitten on tärkeää vaan orgasmien määrä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksin taas jäänyt kirjoitti:

Mitä mieltä miehet olette naisesta, joka ei koskaan ole saanut orgamista, eikä varmaan tulekaan saamaan. Minäkin nautin exäni kanssa rakastelusta niin, että ejakuloin mahtavasti, mutta en saanut orgasmia. Suostuin seksiin aina kun hän halusi ja tein välillä itsekin aloitteita ja nautin suunnattomasta. MUTTA se riittänyt hänelle. Hän haukkui minut itsekeskeiseksi ja omaan napaan tuijottajaksi kun en saa orgasmia vaikka hän on maailman paras rakastaja, omasta mielestään. Lopulta sain "potkut", muuten meillä meni hyvin ja hän olisi seksiinkin muuten tyytyväinen. Hänellä oli vieressä aina saatavissa seksiä silloin kun halusi, mutta kun "itsekkyydestäni" en saanut orgasmia, niin kaikki loppui? Onko siis naisen saama orgasmi niin tärkeä asia, että ilman sitä ei koko suhdetta kannata edes ylläpitää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu