suunnitellaan sen perusteella että se suosii Qualcomm Inc:in CDMA teknologiaa ja sulkisi ulos alan eurooppalaiset GSM perusteiset kilpailijat.
http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/nm/20030327/tc_nm/iraq_wireless_dc_2
http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/nm/20030327/tc_nm/iraq_wireless_dc_2
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nokia pysyköön poissa Irakista kurjine puhelimineen.
sitä WTOn "vapaakauppaa".
Täähän se on sitä "vapaata markkinataloutta". Yhdysvaltojen vapaus on muutenkin vähän tällaista että saat tehdä niinkuin haluat kunhan teet kuin minä käsken.
Eikös kuuluisi että tällaiset projektit kilpailutettaisiin?
Ensin olette hiljaa, kun Saddam teurastaa kansaansa, vastutatte Saddamin syrjäyttämistä voimakeinoin, haukutte liittoutuneet maanrakoon, ettekä osallistu hankkeeseen muuten kuin kritiikillänne. Sitten kiitokseksi teille pitäisi siitä antaa kännykkäverkko- ja muita rakennusprojekteja, niinkö?
Ehei. Turha edes kuvitella. Jäätte täysin hapelle, haaskalinnut.
Projektit jaetaan niiden kesken, joilla oli rohkeutta ja selkärankaa osallistua Saddamin syrjäyttämiseen.
että tämä laiton dollarisota on itseasiassa ryöstöretki jonka vaikutteet ovat taloudelliset.
Jos USA olisi huolehtinut demokratiasta, se ei olisi tukenut Saddamia juuri 80-luvulla kun hän suoritti pahimmat rikoksensa.